کیش سل پارس دارنده اولین پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه

اولین پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) به شرکت کیش سل پارس اعطا شد.

کیش سل پارس دارنده اولین پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه

به گزارش کلیک، علی‌اصغر عمیدیان، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت کیش سل پارس با اپراتور سوم تلفن همراه قرارداد همکاری منعقد کرده و با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده انتظار می‌رود تا اوایل آذر، سیم‌کارت‌های این اپراتور با پیش شماره ۰۹۹۹ به عنوان اولین اپراتور MVNO، وارد بازار شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پروانه MVNO، پنج ساله است، در حال حاضر از سوی رگولاتوری برای ۲۴ شرکت، موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه صادر شده است و در صورتیکه هر کدام از این شرکتها بتوانند با یکی از اپراتورهای تلفن همراه قرارداد همکاری به امضاء برسانند، پروانه MVNO را دریافت می‌کنند.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای تلفن همراه تا سوم آبان سال جاری فرصت دارند تا برای عقد حداقل یک قرارداد عمده‌فروشی با دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه اقدام کنند.

عمیدیان اظهار داشت: همچنین براساس این مصوبه، اپراتورهای تلفن همراه حداکثر تا سوم آذر سال ۹۵ فرصت دارند حداقل یک قرارداد دیگر را با سایر دارندگان موافقت اصولی MVNO منعقد کنند.

ارسال نظر