نخستین همایش توسعه‌دهندگان ios در ایران

نخستین همایش توسعه دهندگان ios ایران، امروز ۲۵ شهریور برگزار شد. به گزارش کلیک، در نخستین همایش توسعه دهندگان ۶ کارگاه بازی‌سازی با سوییفت، گفتگو با موفق‌ترین برنامه‌نویسان اپل، شبکه‌سازی، توییک نویسی، بازی‌سازی بدون یک خط کدنویسی برگزار شد که به دلیل محدودیت مکان، کارگاه UI و کارگاه آموزشی سوییفت با هم ادغام، و class platform حذف شد.

نخستین همایش توسعه‌دهندگان ios در ایران

به گزارش کلیک، در نخستین همایش توسعه دهندگان ۶ کارگاه بازی‌سازی با سوییفت، گفتگو با موفق‌ترین برنامه‌نویسان اپل، شبکه‌سازی، توییک نویسی، بازی‌سازی بدون یک خط کدنویسی برگزار شد که به دلیل محدودیت مکان، کارگاه UI و کارگاه آموزشی سوییفت با هم ادغام، و class platform حذف شد.

نوید میرزاآقازاده،دبیر اجرایی این همایش در رابطه با چگونگی شکل‌گیری آن گفت:«ایده این همایش از یک گروه تلگرامی ۱۰۰ نفره توسعه‌دهنده شروع شد. این گروه سه ادمین داشت که در حال حاضر دبیران اجرایی کنفرانس هستند، من، احمد فاضلی و رضا آقامحمدی. دبیران اجرایی هر کدام ۳ یا ۵ سالی هست که در این حوزه فعالیت می‌کنند. ما اول تصمیم داشتیم در هر شهر یک دورهمی بگذاریم و از تهران هم می‌خواستیم شروع کنیم، در شرکتی جمع شویم و ۱۰،۲۰ نفر در مورد ios صحبت کنند. بعد گفتیم سطح‌اش را ببریم بالاتر، مثلا یک همایش ملی برگزار کنیم.»

نوید میرزا آقازاده

میرزا آقازاده جوان‌ترین عضو تیم برگزارکننده، متولد سال ۱۳۷۷ است و ۵ سال است که برنامه‌نویسی را شروع کرده است. اول برای وب، بعد اندروید و در نهایت ۳ سال است که برنامه‌نویس ios شده است.

در این همایش امیر حبیب‌زاده از تیم ایوند در مورد کارگروهی و مهیار رزقی در مورد امنیت سایت‌ها صحبت کردند. سپس کارگاه‌های آموزشی و بعد پنل گفتگو شروع شد. هوتن مرادی، به عنوان فردی که بدون تبلیغ، اپلیکیشن‌اش نصب بالایی داشته، احمد هاشمی که برنامه‌اش قابل خریدن بوده و تبلیغ زیادی هم انجام داده و به درآمد خوبی هم رسیده و علی نادعلی‌زاده از تیم سیب‌چه، در مورد این که چطور به موفقیت رسیده‌اند و با چه محدودیت‌هایی رو به رو بوده‌اند صحبت کردند.

نوید می‌گوید با توجه به توئیت‌ها، شرکت‌کنندگان از پنل گفتگو بیشتر خوش‌شان آمده بود. آن‌ها سوال می‌پرسیدند و سخنرانان طوری جواب می‌دادند همه به پاسخ‌‌شان می‌رسیدند.

آخر برنامه، مسابقه‌ای با حضور ۶ اپلیکیشن برتر برگزار شد. این اپلیکیشن‌ها قبلا در سایت ثبت‌نام کرده بودند و به دلیل کیفیت بالایی که داشتند از بین ۳۰، ۴۰ اپلیکیشن ثبت شده انتخاب شده بودند. صاحبان این اپلیکیشن‌ها ۵ دقیقه فرصت داشتند تا کار خود را در حضور داوران و مردم ارائه کنند. جوایز نفرات اول، دوم و سوم نیز یک گوشی آیفون و یک اکانت توسعه‌دهنده اپل بود که ۹۹ دلار قیمت دارد.

گروه برگزارکننده این رویداد در نظر دارند بهمن ماه امسال نیز رویدادی برگزار کنند اما در سالنی با ظرفیت بیشتر، چرا که استقبال مردم بسیار بیشتر از چیزی بوده که آن‌ها برایش برنامه‌ ریزی کرده بودند. به شکلی که حتی عده‌ای حاضر بودند دو برابر هزینه کنند اما در این کنفرانس شرکت داشته باشند.

ارسال نظر