همکاری دو پژوهشگاه برای توسعه فناوری اینترنت اشیا

دو پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه نیرو، تفاهم‌نامه همکاری ۱۲ ماده‌ای را امضا کردند.

همکاری دو پژوهشگاه برای توسعه فناوری اینترنت اشیا

به گزارش کلیک، تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه نیرو به منظور ارتقای دانش و توسعه همکاری‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی در خصوص کاربرد فناوری‌های نوین ارتباطات، اطلاعات و امنیت در صنعت برق به امضاء رسید.

این تفاهم‌نامه با حضور محمدصادق قاضی‌زاده رییس پژوهشگاه نیرو و دکتر محمد خوانساری، رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (پژوهشگاه فاوا) به امضا رسید.

از جمله محورهای اولویت‌دار این تفاهم‌نامه به این شرح است: سرمایه‌گذاری و تحقیق و توسعه دو پژوهشگاه در قالب فناوری اینترنت اشیا و سایر فناوری‌های نوین مرتبط با آن در جهت ارتقای دانش و بومی‌سازی فناوری اینترنت اشیاء در حوزه‌های اولویت‌دار صنعت برق کشور، سرمایه‌گذاری و تحقیق و توسعه مشترک دو پژوهشگاه در حوزه فناوری امنیت ارتباطات و اطلاعات در صنعت برق، همکاری مشترک در خصوص توسعه آزمایشگاه‌ها و امکان استفاده و بهره‌برداری از امکانات آزمایشگاهی طرفین و سرمایه‌گذاری و تحقیق و توسعه مشترک دو پژوهشگاه در خصوص بومی‌سازی فناوری نوین حوزه ارتباطات و اطلاعات با هدف توسعه کارآفرینی و حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان .

بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه نیرو، این تفاهم‌نامه در ۱۲ ماده، یک تبصره و دو نسخه واحد و با ارزش و اعتبار یکسان به امضای طرفین رسید و از تاریخ امضاء و مبادله معتبر و لازم‌الاجرا است.

ارسال نظر