آشنایی با رشته مهندسی پهپاد | مهندس پهپاد چقدر حقوق می گیرد؟

با توسعه ساخت پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین، رشته جدید دانشگاهی در غرب به وجود آمده که برای مهندسین این حوزه، مدرک تحصیلی معتبر صادر می کنند. در ادامه به بررسی رشته مهندسی پهپاد می پردازیم؛ آیا می دانید یک مهندس پهپاد چقدر حقوق می گیرد؟

آشنایی با رشته مهندسی پهپاد | مهندس پهپاد چقدر حقوق می گیرد؟

آشنایی با رشته مهندسی پهپاد

مهندسان هواپیماهای بدون سرنشین معمولاً دانشجویانی از شاخه های مختلف مهندسی مانند مهندسی هوانوردی، الکترونیک و برق، مکانیک و رباتیک تشکیل می دهند. پهپادها که به عنوان وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) نیز شناخته می شوند، ممکن است برای اهداف تجاری، مصرفی یا جنگی مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال، آنها ممکن است برای بررسی خسارت پس از بلایای طبیعی مانند طوفان و سیل، جمع آوری اطلاعات نظامی، بررسی زمین برای مقاصد املاک و ساختمانی، و جمع آوری اطلاعات در مورد محصولات و گونه های در معرض خطر استفاده شوند. بسیاری از مهندسان مکانیک در طراحی و ساخت پهپادها مشارکت دارند. کار آنها در واقع خواندن و تفسیر نقشه‌ها و تحقیق، طراحی و بهره‌برداری از پهپادها و سیستم‌ها، تجهیزات و فرآیندهای هواپیماهای بدون سرنشین است.

درآمد مهندس پهپاد

بسیاری از مهندسان هواپیماهای بدون سرنشین دارای سوابق تحصیلی در مهندسی برق، الکترونیک، مکانیک، نرم افزار، سخت افزار و مهندسی صنایع هستند. وزارت کار ایالات متحده گزارش می دهد که مهندسان در این رشته ها حقوق زیر را در ماه می 2021 دریافت کردند.

مهندسان برق: 61190 دلار تا 153240 دلار
مهندسین الکترونیک: 64840 دلار تا 162200 دلار
مهندسان سخت افزار: 66700 تا 172630 دلار
مهندسان صنایع: 56,470 دلار تا 132,340 دلار
مهندسان مکانیک: 56270 دلار تا 136550 دلار

مهندسان تمام وقت مزایایی مانند بیمه درمانی، مرخصی استعلاجی، تعطیلات با حقوق، برنامه های بازنشستگی و طرح های پس انداز دریافت می کنند.


محیط کار

مهندسان هواپیماهای بدون سرنشین در داخل دفاتر کار می کنند و ممکن است گاهی برای بررسی و آزمایش تجهیزات به کارگاه های داخلی و خارجی سفر کنند. سفر نیز ممکن است برای جلسات مورد نیاز باشد. مهندسان هواپیماهای بدون سرنشین اغلب بیش از 40 ساعت در هفته کار می کنند. آنها به طور مستقل و به صورت تیمی با سایر مهندسان، تکنسین های مهندسی و سایر افراد درگیر در پروژه هایشان کار می کنند. این حرفه می تواند استرس زا باشد، به خصوص زمانی که تحت فشار ضرب الاجل باشد. مهندسان هواپیماهای بدون سرنشین باید بتوانند تمرکز خود را حفظ کنند تا اطمینان حاصل شود که کار به موقع و مطابق با استانداردها و مقررات انجام می شود.

چشم انداز

صنعت سیستم‌های هواپیمای بدون سرنشین به رشد خود ادامه می‌دهد و برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای هواپیماهای بدون سرنشین، به مهندسین پهپاد توسط صنایع مختلف نیاز خواهد بود. مشتریان بیشتری در حال خرید و استفاده از پهپادهای کوچک هستند و انتظار می‌رود استفاده تجاری از سیستم‌های هواپیمای بدون سرنشین نیز به رشد خود ادامه دهد. بر اساس مقاله «گزارش پهپادها به کار» منتشر شده توسط گلدمن ساکس، انتظار می‌رود از میان سه بخش اصلی پهپادها (نظامی، غیرنظامی و تجاری)، بخش تجاری در چند سال آینده سریع‌ترین رشد را داشته باشد. تا سال 2023 در مجموع 100 میلیارد دلار برای پهپادهای نظامی و غیرنظامی هزینه خواهد شد. از بخش تجاری، بخش‌هایی که سریع‌ترین رشد را دارند ساخت و ساز (با بیش از 11 میلیارد دلار هزینه در پهپادها تا سال 2020)، کشاورزی (نزدیک به 6 میلیارد دلار)، بیمه خواهد بود. (1.4 میلیارد دلار) و بازرسی زیرساخت ها (بیش از 1 میلیارد دلار).

انجمن سیستم های وسایل نقلیه بدون سرنشین تخمین می زند که بیش از 100000 شغل مرتبط با هواپیماهای بدون سرنشین تا سال 2025 در ایالات متحده ایجاد خواهد شد که تأثیر اقتصادی آن بیش از 82 میلیارد دلار است. بیشترین تعداد مشاغل پهپاد در آریزونا، کالیفرنیا، کانکتیکات، فلوریدا، کانزاس، نیویورک، پنسیلوانیا، تگزاس، ویرجینیا و واشنگتن خواهد بود.

مهندسان با دانش سیستم های نرم افزاری مورد نیاز برای مهندسی هواپیماهای بدون سرنشین، کسانی که دارای گواهینامه هستند و کسانی که دارای مجوز هستند، بهترین فرصت های شغلی را خواهند داشت.

ارسال نظر