ساخت نخستین ساختمان رمزارزی جهان در آرژانتین

به زودی شاهد نخستین ساختمان رمزارزی جهان موسوم به "نکست پامپا ۲.۰" (Next Pampa ۲.۰) در کشور آرژانتین خواهیم بود که ۲۴ طبقه و دارای مزرعه استخراج بیت‌کوین خواهد بود.

ساخت نخستین ساختمان رمزارزی جهان در آرژانتین

این ساختمان یک ساختمان ۲۴ طبقه هوشمند با مزرعه استخراج بیت‌کوین در زیرزمین آن است که هدف از تاسیس آن ایجاد درآمد برای عملیات ساخت این ساختمان است و به این ساختمان اجازه می‌دهد هزینه‌های تعمیر و نگهداری خود را پوشش دهد و همچنین در روز‌های پس از احداث و تکمیل، در هزینه‌های ساکنان آن صرفه‌جویی کند.

امروزه نمی‌توان انکار کرد که در وسط یک "موج رمزارزی" هستیم. رمزارزها گسترش یافته‌اند و راه خود به بازی‌های رمزنگاری شده و همچنین هنر رمزنگاری شده(NFT) باز کرده‌اند و اکنون دیگر ساخت اصطلاحا یک «ساختمان رمزارزی» عجیب به نظر نمی‌رسد.

به تازگی در برخی رسانه‌ها به یک پروژه ساختمانی در آرژانتین موسوم به "Next Pampa ۲.۰" اشاره شده است که از آن به عنوان اولین ساختمان کریپتو در جهان نام برده می‌شود.

این ساختمان یک ساختمان ۲۴ طبقه هوشمند با مزرعه استخراج بیت‌کوین در زیرزمین آن است که هدف از تاسیس آن ایجاد درآمد برای عملیات ساخت این ساختمان است و به این ساختمان اجازه می‌دهد هزینه‌های تعمیر و نگهداری خود را پوشش دهد و همچنین در روزهای پس از احداث و تکمیل، در هزینه‌های ساکنان آن صرفه‌جویی کند.

این ساختمان همچنین قطعات مختلفی از آثار هنری را به شکل توکن غیرقابل معاوضه(NFT) به عنوان دکوراسیون در لابی خود به نمایش خواهد گذاشت و این آثار هنری به شکل NFT متعلق به اعضای هیئت مدیره ساختمان و صاحبان خانه‌های آن خواهد بود.

ساختمان رمزارزی آرژانتین در منطقه "بلگرانو" محله‌ای منحصر به فرد در پایتخت این کشور "بوینوس آیرس" ساخته خواهد شد. کارهای اولیه این ساختمان شروع شده است و ساخت و ساز آن رسما از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ شروع می‌شود.

گزارش شده است که این ساختمان بیش از ۱۰۰ واحد آپارتمان ۲، ۳، یا ۴ خوابه خواهد داشت که بسیاری از آنها تاکنون با قیمت‌های حدود ۲۵۰۰ دلار آمریکا برای هر متر مربع پیش‌فروش شده‌اند. با این حساب قیمت یک آپارتمان ۲ خوابه در این ساختمان حدود ۱۲۰ هزار دلار است.

اما با در نظر گرفتن اینکه سودآوری استخراج بیت‌کوین در هاله‌ای از ابهام است و ارزش ارزهای دیجیتال که بیت‌کوین نیز جزئی از آنهاست، در واقع همواره در نوسان است و در حال حاضر نیز این بازار در رکود قرار دارد، زندگی در یک «ساختمان رمزارزی» شاید به همان اندازه یا حتی بیشتر از یک ساختمان معمولی هزینه داشته باشد و آن طور که سازندگان آن قصد دارند، مفید و به‌صرفه نباشد.

ارسال نظر