تبدیل گفتار به عکس توسط هوش مصنوعی DALL-E

در ژانویه سال 2021 برای اولین بار معرفی شد و نام آن با ترکیب نام «سالوادور دالی» نقاش معروف اسپانیایی و ربات DALL-E از انیمیشنی با همین نام ساخته پیکسار به دست آمده است.

تبدیل گفتار به عکس توسط هوش مصنوعی DALL-E

این مدل در زمان معرفی خود موفق شده بود تا تصاویری از هر چیزی را خلق کند و OpenAI در زمان وعده داده بود که به توسعه آن می‌دهد. نتیجه این تلاش، DALL-E 2 است که حالا با ویژگی جدید خود می‌تواند تغییر متن به تصویر را با دقت بیشتری انجام دهد. با نسخه به‌روزشده حتی می‌توان بخشی از یک تصویر را انتخاب کرد و با استفاده از مدل آن را ویرایش کرد.

دومین ویژگی جدید DALL-E تغییرات است که به کاربران اجازه می‌دهد تا یک تصویر را آپلود کرده و سپس از مدل بخواهند تغییراتی در آن ایجاد کند. همچنین می‌توان دو تصویر موجود را با هم ترکیب کرد و تصویر جدیدی تولید کرد که حاوی عناصری از هر دو باشد.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد که تصاویر خلق شده توسط این سیستم، حاوی یک واترمارک هستند که توضیح می‌دهد توسط DALL-E 2 ساخته شده‌اند. OpenAI همچنین تضمین کرده که سیستم آن نمی‌تواند چهره‌های شناخته شده مانند «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین ایالات متحده را ایجاد کند. با این حال همچنان می‌توان بدون محدودیت تصاویر عجیب و غریب مانند «کاسه سوپی شبیه به یک هیولا از جنس پشم» ایجاد کرد.

ارسال نظر