وزیر ارتباطات تحریم شد

بعد از اینکه وزارت خزانه داری آمریکا وزیر ارتباطات و چند فرد دیگر را اخیراً تحریم نمود، اکنون گزارش‌های موجود حاکی از آن است که اتحادیه اروپا نیز عیسی زارع پور را به این لیست اضافه کرده و علاوه بر آن نام 11 شخص حقیقی و 4 شخص حقوقی نیز به چشن می‌خورد. 

وزیر ارتباطات تحریم شد

اسپوتنیک در این باره و به نقل از مجله رسمی اتحادیه اروپا که مقررات مربوط را روز دوشنبه منتشر کرده نوشته با توجه به تعهد اتحادیه اروپا برای رسیدگی به همه مسائل نگران‌کننده در خصوص ایران، از جمله وضعیت حقوق بشر، یازده فرد و چهار سازمان باید در لیست افراد،‌ نهادها،‌سازمان‌ها و ارگان‌هایی قرار گیرند که اقدامات محدودکننده علیه آن‌ها اعمال می‌شود.

یورو نیوز نیز در همین رابطه نوشت: «برخی از وزرای خارجه ۲۷ کشور عضو، خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران هم بدلیل نقض حقوق بشر و هم بدلیل کمک تسلیحاتی به روسیه شده‌اند».

این خبرگزاری در خصوص اشخاص حقیقی و حقوقی تحریم شده توسط اتحادیه اروپا گزارش داده: »در این لیست نام یازده نفر از جمله محمد گچی چشمه رستمی، فرمانده پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی و حاج احمد میرزایی، رییس پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ دیده می شوند».

یورو نیاز افزوده است: «همچنین حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، نیز در جایگاه سوم این لیست قرار دارد. عباس عبدی، رییس نیروی انتظامی در دیواندره دراستان کردستان، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات، محمد حسین سپهر، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، سیدعلی صفری رئیس نیروی انتظامی در سقز، سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، علی آزادی، رئیس نیروی انتظامی استان کردستان، محمد زمان شالیکار، رئیس نیروی انتظامی شهر بابل، سلمان حیدری رییس نیروی انتظامی شهر بوکان در استان کردستان نیز در لیست تحریم ها قرار دارند. همچنین نهادهایی چون گشت امنیت اخلاقی و ارشاد، سازمان بسیج مستضعفین، قرارگاه دفاع سایبری و فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی پس از جلسه امروز وزرای خارجه اتحادیه اروپا مورد تحریم قرار می گیرند.»

ارسال نظر