اپل نگاه دقیق تری به مرزهای مورد اختلاف در اپلیکیشن Maps می اندازد

رسانه کلیک – به نظر می رسد که روسیه باز هم قدرت خود را در ناحیه به رخ کشیده و اپل را وادار کرده تا در اپلیکیشن Maps شبه جزیره کریمه را به عنوان بخشی از خاک روسیه برچسب گذاری کند.

اپل نگاه دقیق تری به مرزهای مورد اختلاف در اپلیکیشن Maps می اندازد

به دنبال تغییر اعمال شده روی شبه جزیره کریمه برای کاربران روسی، به نظر می رسد که اپل قصد دارد تا در مورد رویکرد خود برای مرزهای مورد اختلاف، تجدید نظر کند. سخنگوی این کمپانی آمریکایی در مصاحبه ای با BBC اظهار داشته که در پی جنجال های اخیر، اپل در تلاش است تا با نگاهی عمیق تر، به مسئله مرزهای مورد مناقشه در اپلیکیشن Maps رسیدگی کند و پس از بررسی های لازم، احتمالا تغییرات بیشتری در این برنامه اعمال خواهد شد. البته تعلق شبه جزیره کریمه به روسیه بدون تغییر می ماند. اپل تاکید کرده که علت برچسب گذاری کریمه به عنوان بخشی از روسیه، تبعیت از قانون این کشور بوده، وگرنه این قلمرو برای کاربران دیگر، هنوز بخشی از اوکراین به شمار می آید.

سخنگوی اپل اعلام کرده قبل از تعیین برچسب بخش های مختلف در اپلیکیشن Maps، قوانین بین المللی و همچنین قوانین مربوط به ایالات متحده آمریکا و سایر قوانین داخلی را مورد بررسی قرار می دهیم و برای تبعیت از قانون، تغییرات لازم را روی برنامه اعمال خواهیم کرد.

بدون شک اپل بارها با اجبار روسیه مخالفت کرده است. این کمپانی چندین ماه را صرف مذاکره با روسیه کرده تا بلکه راهی برای برچسب گذاری جزیره کریمه به عنوان یک قلمرو تعریف نشده را پیدا کند. با این وجود پس از اعمال تغییرات، انتقادهای شدیدی از طرف دولت اوکراین گریبان گیر اپل شده و بسیاری بر این باور بوده اند که تعلق شبه جزیره کریمه به روسیه، حتی با وجود فشار از سوی این کشور، نباید به رسمیت شناخته شود.

اپل در حال حاضر در شرایط دشواری به سر می برد. با وجود این که این کمپانی بزرگ معمولا مخالف اقدامات زورگویانه است، اما در صورت تسلیم نشدن در برابر روسیه، احتمالا دسترسی خود به بازارهای اصلی را از دست می دهد. از طرف دیگر مقابله با یک کشور مستبد لزوما منجر به آزادی بیشتر نمی شود. اپل با تصمیم گیری دشواری مواجه بوده و به منظور ادامه روند فعالیت ها در آینده به بررسی بیشتر استراتژی خود نیازمند است.

ارسال نظر