سامسونگ برای تولید گوشی با بدنه شفاف آماده می‌شود

رسانه کلیک - مهندسان سامسونگ قصد دارند که تحقیقات خود روی موبایلی با بدنه شفاف را شروع کنند. در حال حاضر تصاویری براساس اطلاعات پتنت منتشر شده است.

سامسونگ برای تولید گوشی با بدنه شفاف آماده می‌شود

سامسونگ پتنت گوشی هوشمند با بدنه شفاف را از ژانویه سال جاری ثبت کرد است. به تازگی اطلاعاتی درباره این پتنت توسط رسانه‌ها منتشر شده است. بخشی از اطلاعات این پتنت به فناوری‌های پیچیده که در ساخت این دستگاه به کار رفته است اشاره می‌کند.

«LetsGoDigital»، از اطلاعات پتنت الهام گرفته و تصاویری از گوشی شفاف طراحی کرده که دستگاه را از زوایای مختلف نشان می‌دهد. در گوشی‌های شفاف، هر پیکسل از نمایشگر می‌تواند نور را از خود عبور دهد. درنتیجه، گوشی شفاف شبیه به پنجره‌ای است که تنها دستگیره‌های آن مشخص است.

رویای طراحی و تولید گوشی‌های بدنه شفاف موضوع جدیدی نیست و پیش از این نیز ال‌جی در سال 2009 گوشی «ال‌جی GD900» را معرفی کرد که البته تنها کیبورد دستگاه شفاف بود.

به فاصله‌ی کوتاهی و در سال 2010 نیز سونی اریکسون، «اکسپریا Pureness» را با نمایشگر شفاف معرفی کرد که البته از کیفیت مطلوبی برخوردار نبود و به معنای واقعی نمی‌توانست تصویری از گوشی شفاف به نمایش بگذارد.

بدنه شفاف سامسونگ در زمینه‌ی تولید گوشی‌های شفاف تلاش‌های متعددی انجام داده و پیشتر نیز نمایشگرهای شفاف OLED را توسعه داده است. البته کره‌ای‌ها در این مسیر با مشکلات و محدودیت‌های بسیاری مواجه بوده‌اند. همین مسایل باعث شده‌، پروسه‌ی تولید گوشی شفاف با مشکلاتی روبه‌رو شود.

برای مثال محل قرارگیری باتری و سایر قطعات داخلی دستگاه باید به‌گونه‌ای باشد که مانع شفافیت نمایشگر گوشی نشود. در سال 2013 شرکت فناوری تایوانی «پولیترون»، همین مساله را در توسعه گوشی هوشمند شفاف داشت و سیم‌ها و SD کارت گوشی مشخص بود.

به‌نظر نمی‌رسد سامسونگ قصد داشته باشد فناوری مربوط به گوشی‌های شفاف را در سایر دستگاه‌ها سامسونگ همچون گوشی‌های سری گلکسی اس یا گوشی‌های سری نوت نیز پیاده سازی کند. اما بحث تحقیق و توسعه در این زمینه همچنان ادامه دارد و کره‌ای‌ها به دنبال عبور از مرزهای فعلی در تولیدات خود هستند.

ارسال نظر