طراحی آکواریوم با قابلیت شستشوی خودکار

کلیک – تمیز کردن آکواریوم ماهی های خانگی مشکل عمده صاحبان آکواریوم است، اما یک شرکت فعال در زمینه ساخت آکواریوم این چالش را بر طرف کرده است.

طراحی آکواریوم با قابلیت شستشوی خودکار

انتخاب ماهی تزیینی به عنوان حیوان خانگی به عقیده آن دسته از افرادی که تمایل به نگهداری حیوان خانگی در محیطی کامل مجزا از محیط زندگی خود دارند، انتخاب مناسبی است. از طرفی نگهداری از ماهی ها تا حدودی نسبت به نگهداری از سایر حیوانات خانگی ساده تر و آسان تر است. اما در این میان چالش بزرگی در خصوص تمیز کردن آکواریوم برای صاحبان ماهی های تزیینی وجود دارد. اما اخیراً یکی از شرکت های فعال در زمنیه ساخت آکواریوم های خانگی به نام EcoQube C Aquarium توانسته آکواریومی طراحی کردن که قابلیت تمیز کردن خود را دارد.

این ایده از طرف دو نفر از علاقه مندان به نگهداری از ماهی های تزیینی پس از بررسی و مطالعه نحوه استفاده تمدن های باستان از آکواپونیک ها ( سیستم پرورش آبزیان که در آن از فاضلاب ماهی ها و یا سایر آبزیان به عنوان مواد مغذی برای رشد گیاهان استفاده می شود و در عین حال آکواریوم و محل زندگی آبزیان تمیز باقی می ماند) برای تأمین مواد غذایی و همچنین تصفیه آب، ارائه شده است. در واقع نتایج این بررسی ها به این دو برای استفاده از روش های سنتی تمیز نگه داشتن آکواریوم های مدرن امروزی بکار گرفته شده است.

در این آکواریوم ها از گیاهانی مثل ریحان و نعناع برای چرخه تمیز کردن آکواریوم و پرورش این گیاهان استفاده می شود. با این روش در حدود ۵۰ درصد در مصرف انرژی و همچنین در حدود ۹۰ درصد در میزان آب مصرفی آکواریوم صرفه جویی می شود. از طرفی نکته مهم در این زمینه این است که به هیچ عنوان نیازی به تعویض آب آکواریوم وجود ندارد.

بر اساس محاسبات، استفاده از این آکواریوم ها برای نگهداری ماهی ها می تواند سالانه ۲۵۰ دلار صرفه جویی در هزینه ها به دنبال داشته باشد و در عین حال شرایط و محیط مناسبی برای زندگی ماهی ها باشد. که به نوعی بازی برد-برد برای انسان و ماهی ها است.

ارسال نظر