Google Home از وقوع احتمالی قتل پیشگیری کرد

رسانه کلیک - اسپیکر‌ها و گجت‌های هوشمند خانگی در مواقع اضطراری با اطلاع دادن به ماموران پلیس، می‌توانند از وقوع احتمالی حادثه ناگوار جلوگیری کنند.

Google Home از وقوع احتمالی قتل پیشگیری کرد

ما به تدریج یاد می‌گیریم که گجت‌های هوشمند خانگی می‌توانند برای پلیس بسیار ارزشمند باشند. به دنبال یک پرونده جنایی اخیر که افسران پلیس از طریق گجت هوشمند Amazon Echo اطلاعاتی را برای تحقیق خود بدست آوردند، گجت هوشمند Google Home زمانی که یک زن و شوهر درگیر یک دعوای خشونت‌آمیز بودند، به پلیس زنگ می‌زند. بنا به گزارشات ABC News، گجت هوشمند Google Home در این هفته طی تماسی که با ۹۱۱ می‌گیرد نیرو‌های امنیتی پلیس را به محل مورد نظر درگیری فراخوان می‌کند. بدین صورت که Google Home پس از تماس با ۹۱۱، اپراتور صداهای موجود در پس زمینه را می‌شنود و به دنبال آن نیرو‌های امنیتی را ارسال می‌کند. پلیس می‌گوید: ادواردو باروس در خانه‌اش همراه با همسر و دخترش نشسته بود. باروس طی درگیری با همسرش بر روی او اسلحه می‌کشد و به او می‌گوید «آیا تو به پلیس زنگ زده‌‌ای؟» در این حال گجت هوشمندی در خانه بوده که بعدها مشخص شد این گجت هوشمند Google Home است طی این درگیری Google Home صدا‌های موجود در صحنه را می‌شنود و عبارت «تماس با پلیس» را در حافظه خود نگه می‌دارد و بلافاصله پس از آن به ۹۱۱ زنگ می‌زند.

1th pic

نیرو‌های امنیتی بلافاصله وارد خانه باروس می‌شوند و بعد از یک ساعت مقاومت مسلحانه، باروس را دستگیر و به زندان می‌برند. پلیس به شبکه خبری ABS News گفت: همسر باروس طی این درگیری زخمی شد اما جراحت آن به میزانی نبود که در بیمارستان بستری شود. دختر این زن و شوهر را نیز بدون هیچ گونه آسیبی از محل درگیری خارج کردند. رییس پلیس Bernalillo طی بیانیه‌ای اعلام کرد که: استفاده غیرمنتظره از فناوری جدید گجت هوشمند Google Home و تماس با ماموران امنیتی ۹۱۱ از وقوع احتمالی قتل پیشگیری کرد. در این پرونده گجت هوشمند Google Home به عنوان یک قهرمان ظاهر شد. این نوع اتفاق‌های جنایی همیشه در شهر‌های آمریکا و سایر نقاط جهان رخ می‌دهد. پرونده باروس و قتل ماه دسامبر (که پلیس‌ها از طریق صدا‌های ضبط شده بوسیله گجت هوشمند Amazon Echo به سرنخ‌هایی دست پیدا کردند) نشان می‌دهد که این گجت‌های هوشمند می‌توانند بسیار مفید و کارساز عمل کنند و درنهایت از وقوع قتل‌های احتمالی پیشگیری کنند.

ارسال نظر