معرفی دوربین GH5 شرکت پاناسونیک

با گسترش استفاده از ۴K هنوز مشکل داغ شدن حتی در بهترین دوربین‌ها مانند Nikon 5D و Canon 1D X Mark II وجود دارد به‌طوری که حداکثر زمان ثبت تصویر در ۵D سه دقیقه و ۱D X ده دقیقه است. پاناسونیک در روز ۱۱ جولای،در گزارشی برای اولین بار پرده از فناوری خود برای ثبت تصاویر ۴k - 60 fps  بدون محدودیت، برداشت و اعلام نمود که برای کنترل گرما باید زمان ثبت و همچنین نرخ فریم را محدود کرد. این دوربین در مقایسه با GH4 به علت استفاده از پردازنده‌های جدید، گرمای کمتری را تولید می‌کنند. همچنین با در نظر گرفتن دو نوع عملکرد در ثبت فیلم و عکس، کارآیی دوربین حین ثبت فیلم، به طرز قابل قبولی بهینه شده است.

معرفی دوربین GH5 شرکت پاناسونیک

با گسترش استفاده از ۴K هنوز مشکل داغ شدن حتی در بهترین دوربین‌ها مانند Nikon 5D و Canon 1D X Mark II وجود دارد به‌طوری که حداکثر زمان ثبت تصویر در ۵D سه دقیقه و ۱D X ده دقیقه است. پاناسونیک در روز ۱۱ جولای،در گزارشی برای اولین بار پرده از فناوری خود برای ثبت تصاویر ۴k - 60 fps بدون محدودیت، برداشت و اعلام نمود که برای کنترل گرما باید زمان ثبت و همچنین نرخ فریم را محدود کرد. این دوربین در مقایسه با GH4 به علت استفاده از پردازنده‌های جدید، گرمای کمتری را تولید می‌کنند. همچنین با در نظر گرفتن دو نوع عملکرد در ثبت فیلم و عکس، کارآیی دوربین حین ثبت فیلم، به طرز قابل قبولی بهینه شده است.

علاوه بر تغییر در نوع پردازنده این دوربین، پاناسونیک به طرحی برای ساخت بدنه این دوربین دست یافت که گرمای کمتری را در خود نگه دارد. بااینکه اندازه بزرگ‌تر باعث سریع‌تر خنک شدن بدنه می‌شود، اما اندازه ترجیحی کمپانی برای ساخت بدنه، اندازه مدل GH4 بود.پس از مطالعات بسیار درنهایت بدنه جدید با اندازه‌ای ۱٫۱۱۳ برابر بدنه قبلی و البته ورقه‌هایی برای پراکندگی گرما در میان مدارهای دوربین طراحی شد.

هم‌زمان با دوربین GH5 که پررنگ‌ترین نقطه قوت آن ثبت تصاویر ۴K- 60 fps است، پاناسونیک با افزودن قابلیت ثبت تصاویر ۶k - 30fps با فوکوس خودکار بهبودیافته و تثبیت پنج محوره تصویر به دوربین‌های خود، سعی در شکست کمپانی‌های ساخت دوربین را دارد.

ارسال نظر