قطعات نوت ۷ بازیافت خواهد شد

رسانه کلیک - شرکت سامسونگ اعلام کرده که از قطعات نوت ۷  در جدید نوت FE استفاده می‌کند.

قطعات نوت ۷ بازیافت خواهد شد

گر فکر می‌کنید استفاده از قطعات چنین دستگاهی در یک تلفن جدید بازهم می‌تواند خطر آفرین باشد، خوشبختانه باید گفت باتری های نوت ۷ در این چرخه جایی نداشته و دیگر هیچ کجا آنها را نخواهیم دید!

سامسونگ اعلام کرده است قطعات زیادی هستند که در تلفن جدید قابل استفاده اند و دلیلی ندارد که بخشهایی نظیر صفحه نمایش OLED، رم و دوربین نوت ۷ که کاملا نو و سالم هستند به دور انداخته شوند.

همچنین عناصر فلزی ارزشمندی در تلفنهای همراه وجود دارند که بی شک برای استفاده در سایر دستگاهها قابل بازیافتند. فلزهایی همچون مس، نقره و حتی مقادیری از طلا. بر همین اساس است که سامسونگ بازیافت ۱۵۷ تن فلز را به لطف تعداد بالای تولید گلکسی نوت ۷ تخمین می‌زند.

همانطور که می‌دانید، نوت ۷ از بهترین پرچمداران سامسونگ به شمار می‌رفت، اما مشکل بزرگ آن در بخش باتری و انفجارهای پی در پی آن در موارد متعدد، تمام تاج و تخت این عضو از خانواده نوت را به هم زد تا سامسونگ را مجبور به باز پس گیری تمامی نوت ۷ های فروخته شده کند. به همین دلیل، نوت FE (یا همان Fan Edition) که نسخه ای بدون مشکل از نوت ۷ بود به احترام هواداران بی شمار سری نوت ساخته و با قیمت حدود ۶۰۰ دلار راهی بازار شد.

ارسال نظر