آمازفیت بند 5 رونمایی شد؛ ساعت هوشمندی با سنسور سنجش اکسیژن خون

رسانه کلیک - دستبند هوشمند آمازفیت بند 5 که متعلق به یکی از زیرمجموعه‌های شرکت شیائومی است رونمایی شد. این ساعت مجهز به سنسور سنجش اکسیژن خون و دستیار صوتی الکسا است. 

آمازفیت بند 5 رونمایی شد؛ ساعت هوشمندی با سنسور سنجش اکسیژن خون

برند هوامی (Huami) که زیرمجموعه شرکت شیائومی است، از آمازفیت بند 5 خود رونمایی کرد. این دستبند سلامتی بسیار شبیه به می‌بند 5 شیائومی است که اخیرا از آن رونمایی شد. جای تعجبی هم ندارد زیرا طراحی و ساخت هر دو این ساعت‌ها در یک شرکت و کارخانه انجام شده است.

البته آمازفیت بند 5 قابلیت‌هایی مانند سنجش میزان اکسیژن خون (SPO2) و دستیار صوتی الکسای آمازون دارد که می‌بند 5 فاقد آن‌ها بود. این دستبند هوشمند ورزشی یک نمایشگر لمسی AMOLED به اندازه 1.1 اینچی و ۴۵ واچ‌فیس مختلف دارد. همچنین کاربران می‌توانند از تصویر شخصی خود به عنوان واچ‌فیس این ساعت استفاده کنند.

این دستبند از ۱۱ حالت ورزشی از جمله دوچرخه‌سواری، دوچرخه ثابت، ال‌اپتیکال، شنا و... پشتیبانی می‌کند و مجهز به ۲ سنسور PPG است که به صورت شبانه‌روزی و در ۷ روز هفته بر ضربان قلب کاربر نظارت دارند و زمانی که ضربان قلب بیشتر از حالت نرمال شود، به کاربر هشدار می دهند.

همچنین از سیستم ارزیابی سلامت هوامی و سنسور سنجش میزان استرس برای پایش کیفیت خواب کاربران استفاده شده است. در آمازفیت بند 5 قابلیتی وجود دارد که تنها برای کاربران خانم درنظر گرفته شده است؛ با استفاده از این دستبند هوشنمد می‌توان دوران قاعدگی را ردیابی کرد و قبل از شروع هر دوره پیام یادآوری دریافت کرد.

این ساعت مجهز به دستیار صوتی الکسا است و کاربران می‌توانند با فرمان‌های صوتی به‌راحتی پاسخ سوال‌های خود را پیدا کنند؛ یادآورهایی برای خود تنظیم کنند و حتی اشیای هوشمند در منزل خود را کنترل کنند.

برای این ساعت یک باتری 125 میلی‌آمپر ساعتی در نظر گرفته شده است و با یک بار شارژ این دستبند می‌توان تا دو هفته از آن استفاده کرد.

فروش دستبند جدید هوامی از ۲۱ سپتامبر با قیمت ۴۵ دلار آغاز می‌شود و در سایت آمازون در آمریکا در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. هنوز خبری درباره عرضه این ساعت به بازار کشورهای مختلف منتشر نشده است.

ارسال نظر