تکنولوژی شارژر لیزری از راه دور هوآوی چه زمانی آماده خواهد شد؟

رسانه کلیک - شرکت هوآوی به تازگی پتنت شارژر لیزری از راه دور خود را به ثبت رسانده است. این تکنولوژی به احتمال زیاد برای گوشی‌های هوشمند 2 یا 3 نسل آینده آماده خواهد شد. 

تکنولوژی شارژر لیزری از راه دور هوآوی چه زمانی آماده خواهد شد؟

شرکت هوآوی اخیرا پتنت جدیدی برای شارژ دستگاه های هوشمند از راه دور و از طریق لیزر ثبت کرده است. طبق این پتنت دستگاه‌های مختلف می‌توانند بدون نیاز به اتصال کابل یا قرار گرفتن روی پد شارژر و با استفاده از شارژر لیزری به راحتی شارژ شوند.

برخی از شرکت‌های دیگری ادعا کرده بودند که می‌تواند این کار را از طریق امواج رادیویی انجام دهند. شرکت هوآوی نیز هفته کذشته پتنت شارژر لیزری خود را به ثبت رساند. این شرکت بزرگ چینی می گوید اگر ماژول شارژر لیزری در یک اتاق نصب شود، چندین نفر می توانند دستگاه‌های خود را از طریق آن شارژ کنند. همچنین از این تکنولوژی حتی می‌توان برای شارژ درون‌ها یا دستگاه‌های دیگر از راه دور استفاده کرد.

در واقع با استفاده از این تکنولوژی دستگاه‌های مختلف همواره در حال شارژ شدن هستند و کاربران می‌توانند بدون وقفه برای شارژ دستگاه‌های خود از ان‌ها استفاده کنند. البته باید دید که آیا شارژ مداوم دستگاه‌ها به باتری آن‌ها آسیب می‌زند یا خیر.

این تکنولوژی یک قابلیت امنیتی نیز دارد. این دستگاه می‌تواند انسان‌هایی که در مسیر تابش لیزرها قرار گرفته‌اند را تشخیص دهد و لیزرهای آن قسمت را غیرفعال کند تا به بدن انسان‌ها آسیبی وارد نشود.

طبق گفته شرکت هوآوی، یک سنسور گیرنده بسیار کوچک (به‌اندازه یک سلول خورشیدی مینیاتوری) باید روی دستگاه‌ها نصب شود تا بتوانند با استفاده از این تکنولوژی شارژ شوند.

شرکت هوآوی هنوز در حال توسعه این تکنولوژی است و هنو نتوانسته حداکثر سرعت شارژ یا حداکثر تعداد دستگاه‌های قابل اتصال به این شارژر لیزری را تعیین کند. همچنین این شرکت اعلام کرده است که به احتمال زیاد این فناوری شارژ برای دو یا سه نسل بعد گوشی‌های هوشمند آماده شود.

ارسال نظر