مقایسه دوربین سلفی گوشی های گلکسی اس ۸، جی ۶، آیفون ۷ و گوگل پیکسل

در این مطلب به مقایسه تصاویر دوربین سلفی چهار پرچمدار بزرگ یعنی گلکسی اس ۸، آیفون ۷، جی ۶ ال جی و گوگل پیکسل در موقعیت های مختلف می پردازیم تا ببینیم کدام یک از این چهار گوشی پیروز میدان خواهد بود.

مقایسه دوربین سلفی گوشی های گلکسی اس ۸، جی ۶، آیفون ۷ و گوگل پیکسل

کلیک - در ادامه به مقایسه تصاویر دوربین سلفی این چهار پرچمدار بزرگ در موقعیت های مختلف می پردازیم. با ما همراه باشید.

تصویر اول

در این بخش تفاوت تصاویر گرفته شده توسط گوشی های مختلف کاملا واضح است. در این بخش کیفیت تصاویر در پس زمینه تصاویر رضایت بخش نیست و محلی که فرد سوژه تصویر در آن قرار گرفته است، در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفته است؛ بنابراین گوشی ها کمبود نور را به نحوی جبران کرده اند و میزان موفقیت هر یک از آن ها در انجام این کار، متفاوت است.

در تصویر گلکسی اس ۸ ، میزان نوردهی عکس بسیار زیاد است و رنگ ها کاملا اشباع شده به نظر می رسند. این موضوع باعث شده است که جزییات صورت فرد سوژه عکس مشخص نباشد و عکس به صورتی است که انگار فردی با رنگ پاش بر روی عکس رنگ پاشیده است.

تصویر گرفته شده توسط جی ۶ کمی واقعی تر به نظر می رسد؛ اما جذابیت و گیرایی لازم را ندارد. تصویر این گوشی فاقد کنتراست لازم است و میزان نویز آن هم بسیار زیاد است.

رنگ های تصویر آیفون ۷ هم زیاد از حد اشباع شده هستند و طوری به نظر می رسد که انگار یکی از فیلترهای بد اینستاگرام برای آن به کار گرفته شده است.

به نظر می رسد دوربین سلفی گوشی پیکسل گوگل در این بخش بهترین عملکرد را دارد. سطح جزییات در تصویر گرفته شده توسط این گوشی با سطح جزییات تصویر آیفون ۷ برابر است؛ اما کیفیت رنگ ها در آن بهتر است؛ البته رنگ های تصویر این گوشی کمی به قرمز تمایل دارند.

تصویر دوم

در این تصویر گوشی ها باید ترکیب خوبی از پس زمینه روشن عکس با پیش زمینه تاریک عکس به دست آورند که کار واقعا دشواری است. در تصویر گرفته شده توسط گوشی پیکسل تمام قسمت های عکس تاریک شده است. اگرچه این کار باعث شده است که ابرها در پس زمینه عکس بهتر به نظر برسند؛ اما در مقابل همه چیز یک نواخت و بی روح به نظر می رسد؛ اما در تصاویر گرفته شده توسط سه گوشی دیگر، میزان روشنایی تصاویر افزایش داده شده است و پس زمینه آن ها تقریبا سفید شده است.

یکی از مزایای دوربین سلفی آیفون ۷ که در این بخش کاملا محسوس است، زاویه دید باریک آن است که باعث شده است ابعاد سر خوب و طبیعی به نظر برسند و تصویر عمق خوبی داشته باشد. در کل باید بگوییم که در تصویر آیفون ۷، جزییات در ابرها مشخص نیستند.

تصویر گرفته شده توسط جی ۶ شبیه ترین تصویر به تصویر آیفون ۷ است. اما در واقع باید بگوییم که هر چهار تصویر به دلیل اینکه از زاویه پایین گرفته شده اند، اصلا خوب نیستند (این زاویه برای تصاویر سلفی اصلا خوب نیست)

تصویر سوم

بهترین عکس در این بخش متعلق به جی ۶ است. در این بخش تنها رنگ های تصویر گرفته شده توسط جی ۶ واقعی به نظر می رسند. رنگ های تصاویر گرفته شده توسط گوشی های گلکسی اس ۸ و پیکسل بسیار قرمز هستند. در تصویر گرفته شده توسط گلکسی اس ۸، روشنایی عکس به میزان زیادی افزایش پیدا کرده است و باعث شده است جزییات تصویر محو شوند.

رنگ های تصویر گرفته شده توسط آیفون ۷ نیز شدیدا به رنگ زرد تمایل دارند.

تصویر چهارم

در این عکس، آسمان آن گونه که در عکس تاریک و ابری به نظر می رسد، نیست و کمی روشن تر است.

دلیل اینکه آسمان در عکس تاریک و ابری به نظر می رسد، این است که نور خورشید مستقیما به چهره فرد سوژه عکس تابیده شده است. گلکسی اس ۸ در این بخش اصلا عملکرد خوبی ندارد و میزان نور در تصویر گرفته شده توسط این گوشی واقعا زیاد است. به نظر می رسد آیفون ۷ در این بخش عملکرد خوبی دارد و تنها عیب تصویر گرفته شده توسط این گوشی، لکه زردی است که بر روی بینی دلفین ایجاد شده است و اگر تصویر چنین عیبی نداشت، مقام اول در این بخش به آیفون ۷ تعلق می گرفت. در تصویر گوگل پیکسل میزان کنتراست تصویر بسیار بالا است.

واقعی ترین رنگ ها باز هم مربوط به تصویر جی ۶ است؛ اما روشنایی تصویر گرفته شده توسط این گوشی کمی زیاد است.

تصویر پنجم

عکسی که در ساحل گرفته می شود، در اغلب موارد از کیفیت خوبی برخوردار است و هر چهار گوشی در این بخش عملکرد واقعا خوبی از خود نشان داده اند. با این حال باز هم تصویر گرفته شده توسط آیفون ۷ دارای لکه های زرد و تصویر گرفته شده توسط گوشی پیکسل دارای لکه های قرمز ارغوانی است. بهترین عملکرد در این بخش مربوط به گلکسی اس ۸ است و تصویر گرفته شده توسط جی ۶ بیشترین شباهت را به تصویر گلکسی اس ۸ دارد. تصویر گرفته شده توسط این گوشی نسبت به تصویر گلکسی اس ۸، به میزان قابل توجهی دانه دانه تر است.

تصویر ششم

گرفتن عکس از رنگ های اصلی کار بسیار سختی است و در این تصویر به خوبی متوجه این موضوع می شوید. با وجود اینکه گل های لاله موجود در محیط کاملا روشن و رنگارنگ هستند، اما تصویر گرفته شده توسط جی ۶ با وجود اینکه دارای رنگ های بیش از حد اشباع شده نیست، کاملا واقعی به نظر می رسد. تصویر گرفته شده توسط گوشی پیکسل شباهت زیادی به تصویر جی ۶ دارد؛ اما عمق زیاد رنگ قرمز در این تصویر موجب شده است که تصویر غیر واقعی به نظر برسد. در تصویر گرفته شده توسط آیفون ۷ باز هم رنگ ها تمایل زیادی به رنگ زرد دارند و در تصویر گرفته توسط گلکسی اس ۸ هم رنگ ها به میزان بسیار زیادی اشباع شده اند (رنگ چشمان فرد سوژه عکس به اندازه ای که در تصویر دیده می شود، روشن نیست)

به نظر می رسد علی رغم دقت بالای رنگ ها در تصویر جی ۶، میزان زنده بودن رنگ ها در آن نسبت به تصاویر سه گوشی دیگر، در حداقل میزان ممکن قرار دارد.

تصویر هفتم

نور محیط در این تصویر کم است. به نظر می رسد که تصاویر همه گوشی ها به جز تصویر گلکسی اس ۸ کمی تار هستند. این موضوع به معنای این است که عملکرد دوربین سلفی سه گوشی دیگر در محیط های کم نور تا حدودی ضعیف است. البته در این بخش دست فردی که عکس را گرفته است هم کمی می لرزد. در این بخش بهترین تصویر مربوط به گلکسی اس ۸ است؛ اما حتی عملکرد این گوشی هم در این بخش رضایت بخش نبود. دوربین جی ۶ هم بر خلاف اینکه در محیط هایی با نور کافی بهترین عملکرد را دارد؛ اما در این بخش بدترین عملکرد را دارد.

تصویر هشتم

رنگ های تصویر آیفون در این بخش باز هم تمایل زیادی به رنگ زرد دارند و تصویر گرفته شده توسط گوشی پیکسل هم به دلیل اینکه دارای رنگ های بیش از حد اشباع شده است، بدتر از تصویر آیفون است. کیفیت تصاویر گوشی های جی ۶ و گلکسی اس ۸ تقریبا یکسان است. البته رنگ های تصویر گرفته شده توسط گلکسی اس ۸ نسبت به تصویر جی ۶ کمی بیشتر اشباع شده اند و میزان نزدیکی این تصویر به واقعیت، نسبت به تصویر جی ۶ کمی کمتر است.

کدام گوشی برنده است؟

نمی توان گفت که کدام گوشی در این رقابت برنده است؛ زیرا دوربین هر یک از گوشی ها معایب و مزایای خود را دارد و تعیین یک گوشی برنده اصلا کار درستی نیست. بیشترین جزییات در تصویر آیفون ۷ مشاهده می شود؛ اما رنگ های تصاویر این گوشی تمایل زیادی به رنگ زرد دارند که یکی از معایب این تصاویر محسوب می شود. جی ۶ در عکاسی در فضای باز در اغلب موارد بهترین عملکرد را دارد. تصاویر این گوشی حتی اگر دانه دانه هم باشند به میزان زیادی به واقعیت نزدیک هستند. البته دوربین این گوشی در شرایطی که نور محیط کم است، عملکرد خوبی ندارد. دوربین گلکسی اس ۸ در اکثر موارد از عملکرد خوبی برخوردار است. در مورد دوربین گوشی پیکسل هم باید گفت که عملکرد آن در همه موارد قابل قبول است.

با این حال امتیازات جدول بالا نشان دهنده این موضوع است که دوربین گوشی جی با وجود اینکه تصاویر آن دارای یک سری مشکلات است، بهترین عملکرد را در بین دوربین سایر گوشی های دارد. جایگاه دوم این لیست هم به گلکسی اس ۸ اختصاص داده شده است. در مورد دوربین های گوشی های آیفون ۷ و گوگل پیکسل هم باید گفت که اگرچه در برخی از موارد، بدترین عملکرد را داشتند؛ اما این موضوع به معنای این نیست که تصاویر گرفته شده توسط این دو گوشی از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و همانطور که قبلا گفته شد نمی توان هیچ یک از این چهار گوشی را برنده مطلق اعلام کرد؛ اما می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که اگر صاحب هر یک از این چهار گوشی هستید، می توانید با آن ها تصاویر سلفی واقعا خوبی بگیرید؛ البته اگر نور محیط در حد مناسبی باشد و ژست خوبی بگیرید!

ارسال نظر