ویژگی های صفحه اصلی اندروید O در تلویزیون های اندرویدی

گوگل از اندروید O برای تلویزیون های اندرویدی رونمایی کرد و در این مطلب به بیان برخی از ویژگی های صفحه اصلی این نسخه از اندروید در تلویزیون های اندرویدی می پردازیم.

ویژگی های صفحه اصلی اندروید O در تلویزیون های اندرویدی

به گزارش کلیک ، گوگل از صفحه نمایش اندروید O برای تلویزیون های اندرویدی رونمایی کرده است و هم اکنون دمویی از آن در اختیار کاربران قرار دارد. البته این صفحه اصلی هنوز کارایی لازم را ندارد؛ مثلا برخی از اپلیکیشن ها بر روی آن کار نمی کنند و دستیار مجازی Google Assistant هم هنوز در صفحه اصلی قابل استفاده نیست؛ اما می توان گفت که از سایر رابط های کاربری عرضه شده برای تلویزیون بهتر عمل می کند.

در مورد سایر پلتفرم های عرضه شده برای تلویزیون همانند Apple TV و Chromecast باید گفت که استفاده از Chromecast راحت است؛ اما فاقد هرگونه رابط کاربری است. در مورد Apple TV هم باید گفت که این پلتفرم مجموعه ای بزرگ و خسته کننده از اپلیکیشن های اپل است که فقط تعداد محدودی از اپلیکیشن ها، محتوای خود را در صفحه اصلی به نمایش می گذارند.

قابلیت جالب دیگر صفحه اصلی اندروید O برای تلویزیون این است که مانند Fire TV و Xbox، امکان ایجاد کانال برای هر یک از اپلیکیشن ها وجود دارد و مهمترین محتوای اپلیکیشن ها از طریق این کانال ها بر روی صفحه اصلی، نمایش داده می شود. کاربران می توانند با اسکرول کردن به سمت پایین، کانال های اپلیکیشن های مورد علاقه خود را مشاهده کنند و با اسکرول کردن از سمت چپ به سمت راست، پیش نمایش های زنده را مشاهده کنند. در مورد اپلیکیشن های تلویزیون هم چنین قابلیتی وجود دارد.

همچنین در این صفحه اصلی، شبکه ای گسترده ای از اپلیکیشن ها دیده می شود و اپلیکیشن های مورد علاقه کاربران در بالا دیده می شود. در ضمن امکان استفاده از Google Assistant برای جستجوی برنامه های تلویزیونی هم وجود دارد. وضعیت آب و هوا و اطلاعات مرتبط با موارد دیگر هم در صفحه اصلی دیده می شود.

یکی دیگر از قابلیت های جالب این صفحه اصلی، مجموعه ای از سریال ها و فیلم ها در قالب یک صف تحت عنوان Watch Now است که در آینده امکان تماشای فصل بعدی سریال هایی که اکنون در حال تماشای آن هستید را فراهم می کند. در ضمن این لیست فیلم هایی که به طور کامل مشاهده نکرده اید، نیز در خود جای داده است. این ویژگی همانند لیست Keep Watching در نتفلیکس عمل می کند. در ضمن می توانید با لمس آیکون های فیلم ها و برنامه های تلویزیونی برای چند ثانیه، آن ها را ذخیره کنید.

در پایان باید گفت که به نظر می رسد اندروید O عرضه شده برای تلویزیون از عملکرد خوبی برخوردار است و وعده های زیادی در مورد آن داده شده است. البته این نسخه از اندروید هنوز آنقدر خوب نیست که کاربران به سمت استفاده از آن روی آورند. البته مشخص است که تهیه یک نسخه دمو از یک رابط کاربری بهتر برای تلویزیون، آسانتر از ایجاد نسخه اصلی آن است. انتشار اندروید O برای گوشی های اندرویدی نیز از چند ماه دیگر آغاز می شود.

ارسال نظر