طراح سابق اپل، اپلیکیشن دوربین حرفه ای برای آیفون منتشر کرد

نرم افزار پیش فرض دوربین گوشی های آیفون دارای قابلیت های مختصر و ساده ایست و با چنین چیزی خیلی وقتها نمی توان از تمام توان دوربین دستگاه استفاده کرد. به تازگی اپلیکیشنی با نام Halide منتشر شده است که با ارائه تنظیمات پیشرفته سعی بر بهبود این اوضاع دارد.

طراح سابق اپل، اپلیکیشن دوربین حرفه ای برای آیفون منتشر کرد

به گزارش کلیک ، دو توسعه دهنده با نام های سباستین دِ ویت و بنجامین سندوفسکی نرم افزار جدیدی برای دوربین گوشی های آیفون ارائه کردند. این دو نفر که اولی از طراحان سابق خود شرکت اپل بوده و دومی نیز به عنوان مهندس شرکت توییتر فعالیت می کرده است با انتشار Halide کاری می کنند که با آیفون خود همانند حرفه ای ها عکاسی کنید.

چیزی که رابط کاربری پیش فرض دوربین آیفون از آن رنج می برد، عدم وجود امکان کنترل دستی پارامتر های عکاسی است. اما با Halide دستتان برای تغییر ایزو، سرعت شاتر، تراز سفیدی و سایر پارامترها باز است تا بتوانید با استفاده از تکنیک های عکاسی خود به ثبت بهترین عکسها بپردازید. البته یکی از نقاط قوت درخشان این اپلیکیشن، نحوه تنظیم این پارامترها است.

به گفته سباستین دِ ویت، ایده اولیه این ماجرا برآمده از لذت موجود در عکاسی با دوربین های حرفه ای قدیمی و سر و کله زدن با پارامتر های تصویر برداری در آنهاست. اگرچه مشابه این ماجرا را در دوربین های حرفه ای امروزی نیز شاهدیم.

در کنار همه اینها، Halide از قابلیت نمایش زنده هیستوگرام و ثبت تصویر با فرمت RAW نیز برخوردار است. اما اگر این قابلیتها برای شما بیش از حد پیچیده به نظر می رسند، Halide یک حالت اتوماتیک نیز ارائه می دهد تا خیالتان بابت انتخاب اتوماتیک بهترین تنظیمات راحت باشد.

این اپلیکیشن که در حال حاضر ۲٫۹۹ دلار قیمت دارد، از ششم ژوئن یعنی حوالی ۴ روز دیگر به ۴٫۹۹ دلار تغییر قیمت خواهد داد. پس اگر به فکر کار کشیدن حرفه ای از دوربین آیفونتان هستید، فرصت را از دست ندهید و Halide را هرچه زودتر از فروشگاه نرم افزاری اپل دریافت کنید و تجربیات و نظرات پیرامون این تجربه را با ما و سایر کاربران کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر