تبدیل زبان اشاره به کلمات توسط یک دستکش هوشمند

دستکش هایی که حرکات زبان اشاره را به متن تبدیل می کنند با قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار به بازار خواهند آمد.

تبدیل زبان اشاره به کلمات توسط یک دستکش هوشمند

به گزارش کلیک٬ دانشگاه علوم تایوان کار بر روی دستکش هایی را آغاز نموده است که حرکات زبان اشاره را تبدیل به متن می کنند. اگرچه این ایده٬ یک ایده جدید نیست٬ اما ظرافت سخت افزار شرکت یینگـ ـ می (Yingmi Tech) درخور توجهی ویژه است.
این شرکت توسط گروهی تأسیس شد که ابتدا در پی ابداع روشی دقیق برای کنترل سخت افزارهای کاربردی در واقعیت مجازی بودند؛ اما بطور اتفاقی دریافتند که سخت افزار مورد نظرشان قابلیت و پیچیدگی کافی برای تعیین حرکات دست ها و خم شدن انگشتان را دارد.
دستکش های شرکت یینگ ـ می در مقایسه با سایر دستکش های زبان اشاره ای که دیده ایم٬ ظاهری زیباتر و بسیار شیک دارند٬ و جعبه ای که ژیروسکوپ و باتری ها در آن قرار دارند کوچکتر است؛ با این حال برای هر یک از دست ها٬ در هربار٬ تا هشت ساعت کار٬ برق کافی وجود دارد.
با این وجود مشکلاتی مانند دشواری زبان چینی و حجم زیاد آن در مقایسه با زبان های دیگر نیز وجود دارد. دانیل کوپر می گوید: آنطور که شنیده ام اکثر گوشی های هوشمند گنجایش کافی برای نگهداری تمامی داده های مربوط به حرکات سر و دست را ندارند تا بتوانند تمامی علائم زبان گفتاری طبیعی را در برگیرند. در گفتار٬ عملا کاربر می تواند به جای گفتن جملات روان٬ جملات شکسته به کارببرد؛ مانند عبارت: قهوه می خوای؟ شیر؟ بنابراین یینگ ـ می درحال مطالعه و بررسی امکان ساخت سامانه ترجمه مبتنی بر فضای ابری (کلود بیس) است تا با این روش بتواند از بار دستگاه های محلی بکاهد.
اکنون مشخص نیست این دستکش ها چه زمانی به بازار خواهند آمد٬ اما انتظار می رود که یک جفت از آن به قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار به فروش برسد.
کریس ولازو (Chris Velazco) در تهیه این گزارش همکاری کرده است.

ارسال نظر