اعتراف تلخ اپل در مورد شکست از مایکروسافت

شرکت اپل، در کنفرانس اخیر خود برنامه هایش برای Mac Pro و iMac را اعلام کرد. عذرخواهی شرکت به خاطر "وقفه طولانی مدت برای به روز رسانی ها" و همچنین به اشتراک گذاری برنامه های آینده شرکت در این کنفرانس، همه را متعجب کرد. با این حال، اپل آمار و ارقام بسیار جالبی را منتشر کرد که قطعا طرفداران مایکروسافت را خوشحال کرده است.

اعتراف تلخ اپل در مورد شکست از مایکروسافت

به گزارش کلیک، شرکت اپل، در ماه آوریل امسال در یک کنفرانس خبری با TechCrunch برنامه های خود را برای Mac Pro و iMac اعلام کرد. عذرخواهی شرکت به خاطر "وقفه طولانی مدت برای به روز رسانی ها" و هم چنین به اشتراک گذاری برنامه های آینده شرکت در این کنفرانس، همه را متعجب کرد. با این حال، اپل آمار و ارقام بسیار جالبی را منتشر کرد که قطعا طرفداران مایکروسافت را خوشحال کرده است.
"ما به خاطر وقفه ای طولانی که در انتشار به روزرسانی ها داشتیم، عذرخواهی می کنیم - منظور وقفه به روز رسانی برای Mac Pro است - و قرار است در آینده محصولاتی جدید را برای جایگزین کردن آن ارائه کنیم."
فیل شیللر، معاون اول ارشد شرکت اپل در بازاریابی جهانی در کنفرانس خبری امروز، ابراز خوشحالی کرد که کاربران مک امروزه تقریبا به ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است. این آمارهای جدید برای کاربران مک، تأیید کرد که مهم ترین رقیب سیستم عامل مک، آخرین نسخه از ویندوز است. در مقایسه با کاربران ۱۰۰ میلیونی مک، ویندوز ۱۰، بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر دارد - آماری که چند ماه پیش توسط شرکت مایکروسافت منتشر شده است.

ممکن است کاربران ویندوز ۷، از ویندوز ۱۰ دل خوشی نداشته باشند، اما این سیستم عامل، هنوز هم در مقایسه با سیستم عامل مک، بسیار موفق بوده است.
مدت ها است که شرکت مایکروسافت، بر بازار سیستم عامل های رایانه ای مسلط شده است، بنابراین آخرین آمار منتشر شده، به هیچ وجه تعجب برانگیز نیست، زیرا شرکت اپل، مخصوصا در دوسال اخیر، بیشتر بر آیفون های خود متمرکز بوده است. با این حال، آمار منتشر شده در این کنفرانس خبری، نشان می دهند که شرکت مایکروسافت، تنها با در نظر گرفتن ویندوز ۱۰- سیستم عاملی که به دلیل مشکلات حریم خصوصی، به روزرسانی های اجباری، گزارش های کی لاگینگ، و بسیاری مسائل دیگر، اعتراض گسترده کاربران را به دنبال داشته است - از شرکت اپل، پیشی گرفته است.
در حالی که ممکن است به نظر برسد محبوبیت ویندوز ۱۰، تنها چهار برابر مک است، در حال حاضر این آمار می تواند بسیار بیشتر باشد، چرا که آمار منتشر شده توسط شرکت مایکروسافت، چندین ماه پیش، در سپتامبر سال گذشته اعلام شده است. در مقایسه با این آمار، رقم اعلام شده توسط شیلر شامل تمام کامپیوترهایی می شود که با سیستم عامل مک کار می کنند، حتی شامل مواردی که از نسخه های قدیمی تر macOS (که پیش تر با نام OS X شناخته می شد) استفاده می کنند.

اما، این آمار به هیچ وجه برای شرکتی مثل اپل، خبر بدی نیست. شیللر اضافه کرده است که به عنوان یک کسب و کار، سیستم عامل مک در حال نزدیک شدن به نرخ فروش سالانه ۲۵ میلیارد دلار است، و به اندازه ای وسعت پیدا کرده است که می تواند به زودی در بین ۱۰۰ شرکت برتر دنیا قرار بگیرد. علاوه بر این، اپل اعلام کرده است که سفارش های MacBook، ۸۰ درصد تمام سفارش های ارسالی مک را به خود اختصاص داده است و کامپیوترهای شخصی در این مجموعه، تنها ۲۰ درصد باقی مانده را تشکیل می دهند.
مایکروسافت در ماه آوریل جدیدترین نسخه از ویندوز ۱۰ را منتشر کرده است، و این شرکت برنامه داشته است تا در سال جاری حداقل دو دستگاه سرفس (Surface) جدید را معرفی کند. از سوی دیگر، اپل در رابطه با محصول MacBook pro جدید خود در سال ۲۰۱۶، با شور و شوق اندکی از سوی کاربران روبه رو بوده است. اما، این شرکت گزارش داده است که فروش کلی محصولات، خوب بوده و فروش فصلی این شرکت نسبت به سال مالی گذشته، ۲۰ درصد رشد داشته است. این شرکت سازنده آیفون، Mac Pro جدید را تا پیش از سال ۲۰۱۸ رونمایی نخواهد کرد، اما قرار است iMac ها امسال وارد بازار شوند.

شرکت اپل برای رسیدن به جایگاه ویندوز (و یا حتی ویندوز ۱۰) مسیر طولانی را در پیش دارد، اما مایکروسافت نیز به نوبه خود در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اندروید است. مایکروسافت توانسته است با ویندوز، برای چند دهه بر بازار سیستم عامل ها تسلط پیدا کند. در ابتدای آوریل امسال، آمارها نشان داد که اندروید توانسته است از ویندوز به عنوان پر مصرف ترین سیستم عامل در دنیا، پیشی بگیرد. طبق آمارهای کنونی، مایکروسافت دلایل زیادی برای ابراز خرسندی دارد.

ارسال نظر