آشنایی با برترین شاسی بلندهای چهار سیلندر

خودروهای شاسی بلند در مدل موتورهای مختلفی به فروش می رسند که مدل های استاندارد شامل موتور چهار سیلندر شده و مدل های با عملکرد بالا نیز پیشرانه بالاتر از شش سیلندری برای آنها در نظر گرفته می شود. برای مشاهده مطلب با وب سایت کلیک همراه باشید.

آشنایی با برترین شاسی بلندهای چهار سیلندر

کلیک-اگر شما یکی از آن دسته افرادی هستید که به دنبال خودروی مقرون به صرفه و کارآمد هستید، قطعا انتخاب یک مدلی با پیشرانه چهار سیلندر می تواند عملکرد مطلوبی از خود نشان داده و قابل توجه باشد. برخی از چهار سیلندرها با توربوشارژ قدرت بالاتری از یک نسخه استاندارد داشته و اگرچه چهار سیلندر هستند اما قدرتمند به شمار می روند.

در این مقاله قصد داریم شما را با برترین شاسی بلندهای چهار سیلندر جهان آشنا سازیم که مطالعه مطلب خالی از لطف نیست.

۱-جگوار F-Pace 2017

جگوار F-Pace 2017 کراس اوور پرتوان بریتانیایی ها محسوب می شود که با قیمت ۴۱۹۰۰ دلار به فروش می رسد. این مدل توانست در بررسی امتیاز ۹ از ۱۰ را دریافت کند و مشخصات قابل توجهی شامل حال آن شد. پیشرانه ۲٫۰ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر دیزلی در کنار گیربکس هشت سرعته اتوماتیک عملکرد بزرگی را به ارمغان می آورد. این موتور قدرت کافی می تواند از خود نشان داده و کم مصرف به شمار رود.

فضای داخلی F-Face بسیار بزرگ بوده و می توان چهار انسان بالغ و بزرگسال را به راحتی درون آن جای داد. این شاسی بلند بزرگترین SUV کامپکت محسوب می شود و از کابینی مدرن و درعین حال استاندارد بهره می برد. سیستم سرگرمی با صفحه نمایش لمسی و دیگر ویژگی ها، F-Face را به شاسی بلند قابل توجه جگوار تبدیل کرد.

۲-هوندا CR-V 2017

نسخه بروزرسانی شده CR-V از طراحی جذابی بهره می برد و با پیشرانه ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر یا ۱٫۵ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر می تواند عملکرد بزرگی از خود نشان دهد. براساس بررسی انجام گرفته این خودرو توانست امتیاز ۹ از ۱۰ را کسب کند. مدل توربوشارژ سوخت بیشتری در مقایسه با مدل استاندارد مصرف می کند.

فضای داخلی CR-V جذاب بوده و به شاسی بلند کارآمدی تبدیل شده است. سیستم سرگرمی با صفحه نمایش لمسی می تواند موجب تنظیمات مختلف خودرو از طریق آن شود. سیستم سرگرمی آن به پشتیبانی اپل CarPlay و اندروید اتو می پردازد که بیشتر سیستم سرگرمی ها را در بر می گیرد. البته هوندا سیستم ناوبری اختیاری را در این مدل به کار گرفته که افراد هنگام سفارش می توانند از آن برخوردار شوند.

این مدل با قیمت ۲۴ هزار دلار به فروش می رسد.

۳-بی ام و X3 2017

بی ام و X3 2017 در دو مدل sDrive28i و xDrive28i به فروش می رسد. با مصرف سوخت قابل توجه X3 شاسی بلند کامپکت چهار سیلندر کارآمدی می باشد. پیشرانه ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ وظیفه تامین قدرت این اتومبیل را برعهده دارد. براساس بررسی انجام گرفته مدل امتیاز ۹٫۱ از ۱۰ را کسب کرده است. بنابراین باید آن را خودرو کامپکت شاسی بلند لوکس بی ام و به شمار آورد.

در فضای داخلی بی ام و سعی کرده المان طراحی یک مدل لوکس را به کارگیرد. بنابراین در ابتدا تریم داخلی باکیفیتی چون صندلی های چرمی، سیستم سرگرمی با صفحه نمایش لمسی و برخی را می توان شاهد بود. با قرار گرفتن درون کابین این مدل لذت بسیاری می توان کسب کرد که بیشتر آن ناشی از کیفیت بالای ساختار داخلی آن می باشد. بهره گیری از فناوری های ایمنی و رفاهی روز، X3 را به اتومبیلی کارامد تبدیل نمود.

این مدل با قیمت ۳۹ هزار دلار در بازار عرضه می شود.

۴- کیا سورنتو ۲۰۱۷

کیا سورنتو ۲۰۱۷ یک شاسی بلند جذاب کره ای بوده که با پیشرانه ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر استاندارد همراه است. البته کیا برای افرادی که به دنبال نسخه پرسرعت تر هستند، پیشرانه ۲٫۰ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر را که ارزش ارتقایی بیش از یک مدل شش سیلندر داشته پیشنهاد می کند.

از ویژگی های سورنتو پیشرانه چهارسیلندر و سیستم چهارچرخ محرک می باشد. بنابراین می توان آن را خودرو ایده آلی دانست. در فضای داخلی زبان طراحی کیا قابل مشاهده است. صفحه نمایش لمسی کوچک با سیستم سرگرمی کیا در کنار تریم داخلی باکیفیت، سورنتو را به شاسی بلندی قابل توجه از کیا تبدیل می کند. پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو از ویژگی های سیستم سرگرمی سورنتو هست. این مدل با قیمت ۲۵ هزار دلار در بازار عرضه می شود.

۵- ولوو XC90 2017

مدل پایه T5 XC90 ولوو از پیشرانه ۲٫۰ لیتری توربوشارژ چهارسیلندر برخوردار بوده که در مدل های بالاتر قدرت بیشتری ارائه می‌دهد. تمامی گزینه های موتور XC90 در زمینه اقتصاد سوخت قابلت وجه هستند و همچنین عملکرد حرکتی بالایی می توانند از خود نشان دهند. این شاسی بلند رانندگی پایدار و ایمنی را برای افراد فراهم می آورد و تقریبا لوکس به شمار می رود.

XC90 برای یک خانواده چهارنفره بسیار مناسب بوده اگرچه تعداد بیشتری را می توان در آن جای داد. در فضای داخلی این شاسی بلند می توان فضای لوکس و تریم باکیفیتی از صندلی چرمی و حاشیه های درب چوبی و برخی دیگر را مشاهده کرد. البته ولوو باتوجه به سفارش افراد تریم لوکسی قرار می دهد. صفحه نمایش ۸ اینچی لمسی با فناوریهای مختلف و پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو در کنار بلوتوث از ویژگی های محصول ولوو هست. قیمت پایه XC90 به ۴۵ هزار دلار میرسه که تقریبا می شود آن را نسبتا بالا دانست.

۶- تویوتا هایلندر ۲۰۱۷

هایلندر شاسی بلند سایز متوسط ۲۰۱۷ تویوتا محسوب می شود. گزینه های موتور مختلفی برای آن در نظر گرفته شد که یکی از آنها چهار سیلندر برای مدل پایه می باشد. البته گزینه شش سیلندر با دنده اتوماتیک نیز وجود داشته که هزینه و قدرت بیشتری ارائه می دهد. سیستم تعلیق و رانندگی نرم هایلندر در کنار پیشرانه قابل توجه، آن را به شاسی بلند جذابی تبدیل می کند که تجربه سواری شیرینی به دنبال خواهد داشت.

در فضای داخلی آن نماد طراحی تویوتا به خوبی پیدا بوده و یک صفحه نمایش لمسی با سیستم سرگرمی پشتیبانی کننده اپل کارپلی و اندروید اتو در نظر گرفته شده که در کنار تریم باکیفیت، فضای داخلی مطلوبی به شمار می رود. هایلندر ۲۰۱۷ تویوتا با قیمت ۳۰ هزار دلار عرضه می شود.

۷- آئودی Q5 2016

Q5 شاسی بلند کوچک سایز آئودی به شمار رفته که با پیشرانه چهار سیلندر ۲۲۰ اسب بخاری بوده که شامل گیربکس هشت سرعته اتوماتیک می شود. Q5 مصرف سوخت کمی داشته و در مقابل توان حرکتی بالایی دارد که بیش از انتظارات می تواند ظاهر شود.

Q5 شاسی بلند کامپکت اسپرتی بوده که رقیبی برای X3 بی ام و پورشه ماکان محسوب می شود. بنابراین یکی از برترین های سال ۲۰۱۶ در میان شاسی بلندهای کوچک سایز به شکار می رفت.

در فضای داخلی آئودی زبان طراحی خود را با تریم باکیفیت بهره گرفته و شامل ۱۰ اسپیکر با سیستم صوتی قدرتمند می شود. صفحه نمایش ۶٫۵ اینچی لمسی می تواند عملکرد بالایی از خود نشان دهد. این خودرو با فناوری های روزی همراه بوده و خودروهای پیشرفته‌ای را نشان می دهد. این شاسی بلند با قیمت ۴۰ هزار دلار به فروش می رسد و خودرویی کارآمد است.

۸- لکسوس NX 2016

شرکت لکسوس محصولات لوکس متنوعی داشته که یکی از آنها NX 2016 است. این مدل با پیشرانه توربوشارژ ۲۳۵ اسب بخاری شاسی بلند لوکس جمع و جوری دارد. این مدل رقیبی برای X3 بی ام و Q5 آئودی محسوب می شود که جایزه برترین خودرو شاسی بلند جمع و جور را کسب کرد.

فضای داخلی آن زبان طراحی لکسوس را گرفته و شامل صفحه نمایش لمسی با سیستم سرگرمی اختصاصی لوکس تریم داخلی آن را قابل توجه می سازد. NX 2016 از فناوری ایمنی و رفاهی مختلفی بهره می برد و محصولی قابل توجه از لکسوس است. قیمت این شاسی بلند ۳۴ هزار دلاری بوده و قیمت مناسبی با توجه به مشخصات خود دارد.

با این حال می توان براساس لیست فوق بهترین شاسی بلند چهار سیلندر بازار را انتخاب کرد که قدرت کافی می تواند تولید کند.

ارسال نظر