تقلب چینی‌ها؛ گوشی وان پلاس ۵ با عملکرد جعلی

تمام آنچه که در بنچمارک‌های فنی درمورد گوشی جدید وان پلاس ۵ نشان داده شده، حاصل دست‌کاری و تریک نرم‌افزاری است.

تقلب چینی‌ها؛ گوشی وان پلاس ۵ با عملکرد جعلی

به گزارش کلیک ، شرکت چینی وان پلاس که به تازگی پرچمدار ۲۰۱۷ خود را معرفی کرده است، متهم شده که با تریک نرم‌افزاری خود را در بچنمارک‌هایی مانند AnTuTu ،GFXBench ، Androbench، Quadrant و ... در رده‌ی برترین‌ گوشی‌ها قرارداده و واقعیت چیز دیگری است.

تیم توسعه دهندگان XDA Developer پس از پی بردن به این موضوع از مدیران این شرکت چینی در اینباره توضیح خواستند و البته این نکته را یادآور شدند که امیدوار است در بروزرسانی سیستم عامل اکسیژن OxygenOS این اختلاف امتیاز از بین برود. سخنگوی کمپانی وان پلاس در پاسخ گفت: از کاربران می‌خواهیم پس از استفاده روزمره از OnePlus 5، بنچمارک را فعال کرده و امتیازها را مشاهده کنند. ولی تیم مذکور می‌گوید بنچمارک‌ها بر مبنای فعالیت روزانه کاربر امتیاز نمی‌دهند و آنچه سخنگوی وان پلاس در پاسخ گفته، فقط فریب افکار عمومی است.

بطور معمول خبرنگاران و حرفه‌ای‌ها برای مقایسه کردن گوشی‌هابا یکدیگر از بنچمارک‌ها و شاخص امتیازدهی استفاده می‌کنند ولی کاربر نهایی بر اساس نوع اپلیکیشنی که در روز استفاده می‌کند، می‌تواند دریابد که آیا وان پلاس ۵ واقعا پرفورمنس ادعا شده را دارد یا خیر؟

ارسال نظر