همکاری نوکیا و شیائومی در پروژه های استراتژیکی

کلیک - شرکت نوکیا و شیائومی قراردادی امضا کردند که طی آن این دو شرکت در پتنت هایی خاص به همکاری خواهند پرداخت.

همکاری نوکیا و شیائومی در پروژه های استراتژیکی

نوکیا، شرکت فنلاندی تولیدکننده موبایل قراردادی دوجانبه با غول الکترونیک چینی، شیائومی ، امضا کرد. این قرارداد چندساله به دو طرف این امکان را می‌دهد تا به تبادل پتنت ها بپردازند. این امر، به توسعه محصولات جدید می‌انجامد . تبادل پتنت ها به دو طرف این امکان را می‌دهد تا طبق استانداردهای شرکت، محصولات خود را تولید نمایند. البته سال گذشته، شیائومی ۱۵۰۰ پتنت از مایکروسافت خریداری کرد.

شیائومی توضیحاتی را در مورد این توافق ارائه داد که طبق آن شرکت نوکیا می‌بایست تجهیزات شبکه‌ای را در اختیار شیائومی قرار دهد و به حل مشکلاتی از قبیل انتقال IP بپردازد. همچنین دو طرف متعهد شده‌اند تا در توافقات آتی، در زمینه اینترنت هوشمند، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی با هم همکاری داشته باشند.

نوکیا همچنین تعهد کرده است تا زیرساخت‌های شبکه‌ای را با ظرفیت بالا فراهم کند و سرویس‌های ارائه‌دهنده وب و اپراتور های دیتاسنتر را بهبود ببخشد. طبق این قرارداد این دو شرکت همکاری‌هایی در جهت حل مسائل مربوط به مشکلات اساسی و اتصال دهنده‌های دیتاسنتر، همچنین مسیریابی IP ها داشته باشند که این مسیریابی، طبق پردازنده شبکه جدید نوکیا که به FP ۴ شناخته می‌شود ، صورت می‌گیرد .

گفتنی است که پس از عرضه گوشی‌های Vovo و Oppo در چین، فروش شرکت شیائومی سقوط داشته است اما همچنان بازار خود را در هند، با قدرت و با فروش ۱ میلیارد دلاری حفظ کرده است.

بنابر اظهارات لی جون، رئیس هیئت مدیره شیائومی ، شیائومی به دنبال همکاری‌های بیشتری با نوکیا در آینده می‌باشد تا بتواند همانند حال حاضر ابداعات نوآورانه و خلاقی به دنیا عرضه کند.

نوکیا یکی از شرکت‌های بسیار بزرگ در صنعت تلفن همراه به شمار می‌رفت که بسیاری از استانداردهای ارائه‌شده توسط شرکت نوکیا همچنان هم استفاده می‌شوند اما کار این شرکت در حوزه تلفن همراه به پایان رسیده است. این در حالی که همچنان از طریق فروش پتنت های خود پول پارو می‌کند .

هیچ یک از دو شرکت یادشده توضیحاتی مبنی بر پتنت های مورد تقاضا و بحث‌های مالی ارائه ندادند. مدیرعامل شرکت نوکیا اظهار کرد: «بسیار خوشحال هستیم که یکی از شرکت‌های بزرگ تکنولوژیکی به خانواده نوکیا پیوست و امیدوار هستیم در پروژه‌های استراتژیکی همکاری‌های بسیار گسترده‌تری با هم داشته باشیم».

ارسال نظر