بهترین راه نگه‌داری پسوردها را بشناسید

رسانه کلیک – اگر شما هم از آن افرادی هستید که پسوردهایشان را در دفترچه ای مخصوص یادداشت می کنند، این مطلب را از دست ندهید.

بهترین راه نگه‌داری پسوردها را بشناسید

امروزه اپلیکشین های زیادی بزای ذخیره و مدیریت کردن پسوردهای شما در تمامی سیستم عامل های اندروید، ویندوز، IOS و مک وجود دارد، برای مثال LastPass، Dashlane و ۱Password سه اپلیکشین پرطرفدار و محبوب کاربران در این زمینه می باشند.

به طور کلی یک برنامه مدیریت پسورد این امکان را به شما می دهد که بدون نیاز به نوشتن پسورد خود در سایت هایی که پیشتر اطلاعات آن ها را در اپلیکشین ثبت نموده اید، لاگین نمایید. بدین ترتیب شما تنها نیاز به حفظ یک پسورد، و آن هم برای ورود به اپلیکشین مدیریت پسوردهای خود دارید، که البته آن هم با روش های دیگری نظیر اثرانگشت می توان جایگزین نمود.

اپلیکشین هایی از این دست خدماتی به غیر از ذخیره سازی پسورد نیز به کاربر ارایه می دهند، برای مثال در برخی موارد به کاربر در مورد افزایش پیچیدگی پسورد نیز توصیه هایی توسط اپلیکشین ارایه می شود و بدین ترتیب می توان همیشه پسوردهایی قابل قبول از لحاظ سطح امنیتی انتخاب نمود. همچنین امکان ذخیره نمودن پسورد کارت های بانکی، شماره بیمه و.. و یادآوری زمان تغییر دوره ای آن ها نیز می تواند بسیار سودمند باشد.

با توجه به نتایج بررسی رفتار کاربران در یکی از وب سایت های وابسته به نشریه نیویورک تایمز، اپلیکشین LastPass به عنوان محبوب ترین برنامه مدیریت پسورد بین کاربران شناخته شده است. LastPass و Dashlane هردو نسخه های رایگان و نسخه های کامل تر را به کاربران خود ارایه می دهند، که برای استفاده از آن ها نیاز به پرداخت هزینه ای بین ۱ تا ۴ دلار به صورت ماهیانه می باشد. ۱Password نیز به دلیل امکانات زیادی که در اختیار کاربران سیستم عامل های شرکت اپل قرار می دهد بسیار محبوب بوده و همچنین در کنار پلن ماهیانه خود به مبلغ ۳ دلار، نسخه نمونه رایگان ۳۰ روزه را نیز در آغاز به کاربران ارایه می دهد.

برای هر سه اپلیکشین معرفی شده ویدیوهای زیادی از نحوه کارکردن با آن ها و معرفی امکانات و... در کانال های اینترنتی شرکت های تولید کننده وجود دارد، که می توان با مقایسه آن ها، بهترینِ بهترین ها را انتخاب نمود.

ارسال نظر