واکنش منفی کاربران به تغییرات نسخه جدید اسکایپ

رسانه کلیک - یکی از نرم افزارهای محبوب در جهان، Skype است که طرفداران زیادی در بین علاقه‌مندان به تماس های ویدیویی دارد.  نسخه جدید این نرم‌افزار اما با واکنش منفی مردم و طرفداران مواجه شده است.

واکنش منفی کاربران به تغییرات نسخه جدید اسکایپ

یکی از منتقدین می گوید: "نسخه جدید اسکایپ به درد نخورترین نسخه ای است که من تا به حال دیده ام. سیستم چت و کل سیستم اسکایپ کاملا به هم ریخته و می توان گفت اسنپ چت از همه لحاظ بهتر است." دیگر منتقدین هم با اظهارات مختلف به این نکته اشاره داشته اند که جدیدترین نسخه اسکایپ بدترین نسخه ای است که تا به حال عرضه شده است. حتی گوگل پلی استور امتیازگذاری اسکایپ را بدون در نظر گرفتن نسخه آن انجام می دهد. امتیاز اسکایپ در هفته های اخیر به ۱ ستاره کاهش یافته است.

این واکنش ها مشابه واکنش های صورت گرفته علیه تغییرات جدید در فیس بوک است. هر بار که تغییرات جدیدی در فیس بوک انجام می شود، همین گونه واکنش ها را متحمل می شود. با وجود اینکه اسکایپ در طول سال ها تغییرات زیادی داشته اما همواره امتیاز آن ۳ ستاره بوده است تا اینکه در ماه گذشته با تغییرات جدید، امتیاز آن به ۱ ستاره کاهش یافته است. پیش از این هم مردم چندان طرفدار اسکایپ نبوده اند اما تغییرات در نسخه جدید آن باعث ایجاد واکنش های شدیدی شده است.

مایکروسافت در این طراحی جدید بیشترین تمرکز خود را بر روی پیام رسانی قرار داده و بخش هایی در اسکایپ که افراد به آن ها عادت داشته اند را تغییر داده است. درواقع به جای اصلاح موضوعات مختلف در اسکایپ و هماهنگ سازی آن ها، ویژگی های جدیدی مشابه اسنپ چت همانند استفاده از شکلک و گزینه هایلایت را به اسکایپ افزوده است، که این کار سبب ایجاد مشکلات دیگری شده است.

سرویس های پیام رسانی دیگر همچون واتس اپ و فیس بوک بدون تغییرات اساسی در طراحی شان همچنان پابرجا مانده اند. موفقیت واتس اپ به دلیل سادگی و توانایی مطابقت آن با هر سیستمی است و سیستم پیام رسانی آن مطابق با نحوه ای است که افراد به آن عادت کرده اند.

ارسال نظر