اپلیکیشن جهت یابی درون ساختمان path guide معرفی شد

رسانه کلیک - اپلیکیشن های متعددی برای جهت یابی وجود دارند، در بین آن ها اپلیکیشن جدید 'path guide' به دلیل عدم نیاز به GPS برای جهت یابی درون ساختمان بسیار مناسب است.

اپلیکیشن جهت یابی درون ساختمان path guide معرفی شد

مایکروسافت یک اپلیکیشن جدید موبایل با نام 'path guide' را وارد بازار کرده که برای جهت یابی درون مکان هایی مانند ساختمان اداری یا مرکز خرید می توان از آن استفاده کرد. این اپلیکیشن جدید به کاربران کمک می کند اتاق یا مکانی داخل ساختمان اداری یا مرکز خرید را بیابند، حتی اگر GPS در دسترس نباشد.

براساس پستی در وبلاگ مایکروسافت، سیگنال های ماهواره ای GPS کاملا صحیح نیستند و اغلب، سیگنال ها به دلیل وجود دیوارهای ساختمان مسدود می شوند. درواقع به علت نفوذ ضعیف سیگنال های GPS درون مکان ها، کاربران نمی توانند به جهت یابی صحیح درون یک مکان دسترسی داشته باشند. مایکروسافت این مشکل را حل کرده و اپلیکیشنی ایجاد کرده که کاربران می توانند بدون نیاز به GPS محل مورد نظر خود درون یک ساختمان را مکان یابی کنند.

جهت یابی این اپلیکیشن با استفاده از ردیابی مسیری است که قبلا توسط یک راهنما ایجاد شده، راهنما شخصی است که قبلا وارد مکان مورد نظر شده و مسیری که پیموده را بارگذاری کرده است. مسیر ردیابی و بارگذاری شده توسط راهنما به کاربران جدید این اجازه را می دهد تا بتوانند مکان مورد نظر خود در یک ساختمان را به راحتی پیدا کنند. این اپلیکیشن همچنین می تواند کاربران را برای خروج از ساختمان راهنمایی کند یعنی اگر شخصی بخواهد از اتاقی درون ساختمان به خارج از آن برود، اپلیکیشن در پیدا کردن مسیر به او کمک می کند.

سیستم جهت یابی براساس داده های سنسور مغناطیسی است که از مکان های مختلف و با کمک میدان ژئومغناطیسی درون یک ساختمان جمع آوری شده اند و مایکروسافت مدعی است که این میدان ژئومغناطیسی نسبتا ثابت است. این اپلیکیشن بدون نیاز به نقشه، قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند است و بر روی گوگل پلی استور و وب سایت های رسمی به طور رایگان در دسترس است.

ارسال نظر