شبکه پلی استیشن از دسترس خارج می‌شود

رسانه کلیک - بزودی بر اساس بیانیه شرکت سونی، شبکه پلی استیشن نتورک به منظور تعمیرات و بهبود سرورها از دسترس همگان خارج می شود.

شبکه پلی استیشن از دسترس خارج می‌شود

به تازگی شرکت ژاپنی سونی در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرد که امروز شبکه پلی استیشن نتورک به منظور تعمیرات و رفع مشکلات جزئی خطاهای سرور، از دسترس تمامی کاربران کنسول های پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ویتا خارج خواهد شد. البته توجه داشته باشید که در طی تعمیرات، بازیکنان می توانند دو بخش تک نفره و چند نفره (آنلاین) عناوین ویدیویی را بر روی کنسول های خود اجرا کنند و این تعمیرات هیچ اختلالی در اجرای برنامه ها و بازی ها به وجود نمی آورد.

تا اتمام تعمیرات سونی، تنها بخش پلی استیشن استور، پلی استیشن ویدیو و مدیریت حساب کاربری در دسترس نخواهد بود. به بیانی دیگر، بازیکنان در طی تعمیرات قادر به خرید بازی یا بسته الحاقی و یا سایر محتویات را نیستند و همچنین امکان مدیریت حساب کاربری (ایجاد حساب کاربری) نیز وجود ندارد. خوشبختانه تعمیرات شرکت سونی نهایتا یک ساعت به طول خواهد انجامید و کاربران به مدت یک ساعت به موارد مذکور دسترسی نخواهند داشت.

طبق بیانیه سونی، تعمیرات در ساعت ۹ صبح (به وقت محلی کاربران) و روز ۲۵ ژوئن سال میلادی ۲۰۱۷ (مصادف با ۳ مرداد ماه) آغاز شده و تا ساعت ۱۰ صبح همان روز ادامه خواهد داشت. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

در ساعت ۹ صبح (به وقت محلی) روز ۳ مرداد ۹۶ (۲۵ ژوئن) سرویس های پلی استیشن استور، پلی استیشن ویدیو و مدیریت حساب کاربری به منظور تعمیرات و عملکردی بهتر به مدت یک ساعت از دسترس خارج می شوند. در این مدت بازیکنان به راحتی می توانند بازی ها و نرم افزارهای خود را اجرا کنند. از تک تک شما کاربران عزیز معذرت می خواهیم!

برای مشاهده جزئیات بیشتر و زمان دقیق اتمام تعمیرات، به صفحه رسمی وضعیت سرورهای شبکه پلی استیشن مراجعه کنید.

از دیگر خبرهای پیرامون شبکه پلی استیشن می توان به ثبت نام برای دریافت نسخه آزمایشی بروز رسانی (فریمور) ۵٫۰ کنسول پلی استیشن ۴ اشاره کرد. اگر خبرهای دنیای گیم را دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که چند روز پیش شرکت سونی فراخوان ثبت نام برای دریافت نسخه بتای فریمور ۵٫۰ را منتشر کرد تا کاربران و علاقه مندان به آن دسترسی داشته باشند. گفتنی است در حال حاضر این نسخه برای کاربران عادی عرضه نمی شود و پس ارسال بازخوردها و رفع مشکلات آن، به صورت عمومی و نهایی برای تمامی کنسول های نسل هشتم شرکت سونی از جمله پلی استیشن ۴ پرو، پلی استیشن ۴ و مدل اسلیم منتشر خواهد شد.

این روزها شبکه پلی استیشن نتورک عملکرد ضعیفی نسبت به ایکس باکس لایو داشته چرا که در اواسط ماه گذشته (تیر) تمامی سرویس های شبکه پلی استیشن به صورت ناگهانی و تصادفی از دسترس خارج شد به طوری که امکان اجرای بازی های ویدیویی آنلاین نیز ممکن نبود. این در حالیست که تعداد دفعات تعمیرات و مشکلات شبکه پلی استیشن نتورک در مقایسه با شبکه Xbox Live در سال میلادی جاری بیشتر است.

ارسال نظر