EA از انتشار بازی‌ Red Dead Redemption 2 ترسی ندارد

رسانه کلیک - مدیر ارشد بخش مالی شرکت الکترونیک آرتز در جدیدترین مصاحبه خود درباره بازی مورد انتظار Red Dead Redemption 2 و رقابت با آن سخن گفت.

EA از انتشار بازی‌ Red Dead Redemption 2 ترسی ندارد

این فقط شرکت بزرگ یوبی سافت نیست که از نگرانی خود در خصوص عرضه بازی بی نظیر رد دد ردمپشن ۲ صحبت کرده بلکه مدتی پیش آقای بلیک جورگنسن، مدیر ارشد بخش مالی شرکت الکترونیک آرتز از تاخیر در انتشار این بازی اظهار خوشنودی کرد و این اتفاق را به نفع همه بازی سازان و عناوین ویدیویی دانست. ایشان در صحبت های اخیر خود اعلام کرد که تاخیر خوردن این عنوان فرصت های بسیاری را برای موفقیت بیشتر سایر عناوین ویدیویی مهیا می کند و شانس موفقیت آن ها را افزایش می دهد.

البته بلیک جورگنسن مدعی است که عرضه بازی های بزرگی همچون Red Dead Redemption 2 و یا Grand Theft Auto V همواره به نفع صنعت بازی است و منجر به افزایش هیجان در بازار و فروش بهتر بازی ها و حتی کنسول ها و سخت افزارها نیز می شود.

ایشان در گفت و گو با شرکت Seeking Alpha اعلام کرد:

اگر به گذشته نگاهی بیاندازیم، متوجه می شویم زمان های زیادی وجود داشتند که ما از رقابت با عناوین ویدیویی بزرگ هراس داشتیم و این اتفاق برای ما چندان خوش آیند نبود. مثلا چیزی که از عرضه بازی بزرگ Grand Theft Auto V یاد گرفتیم این است که انتشار این عنوان تاثیر به سزایی در فروش عناوین ویدیویی و حتی کنسول های بازی گذاشت و منجر به افزایش فروش و سود دهی عالی سایر بازی های ویدویی نیز شد. بازی GTA V باعث شد که کنسول ها [پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان] هم فروش بهتری داشته باشند. اغلب اوقات، این عناوین به صورت باندلی مخصوص عرضه می شوند تا فروش کنسول ها را نیز افزایش دهند و یا باعث کاهش قیمت آن ها شوند که این امر باعث می شود تا هیجان بازار صنعت گیم افزایش پیدا کند. ما از چنین چیزی راضی هستیم. این اتفاق یک راه سود آور دو طرفه محسوب می شود و مزایایی برای سازندگان و مصرف کنندگان به همراه دارد و چرا که همیشه صحبت هایی در پیرامون بازی زده می شود.

Red Dead Redemption 2

بلیک جورگنسن در ادامه این مصاحبه اعلام کرد که هیچ ترسی از عرضه همزمان بازی های شرکت الکترونیک آرتز با بازی رد دد ردمپشن ۲ ندارد:

من فکر نمی کنم که انتشار هزمان بازی های شرکت الکترونیک آرتز با بازی Red Dead Redemption 2 ما را خیلی اذیت کند؛ حتی این اتفاق ما هیجان زده نیز می کند. فراموش نکنید که بازی رد دد ردمپشن ۲ قرار نیست در سه ماهه سوم یا چهارم سال مالی شرکت الکترونیک آرتز منتشر شود! بنابراین شانس موفقیت بازی های ما بیشتر است. البته من فکر می کنم که برای همه بازی سازها [سایر عناوین ویدیویی] این چنین خواهد بود.

همچنین چندی پیش مدیر بخش مالی شرکت فرانسوی یوبی سافت، آقای آلن مارتینز، در بیانیه ای اعلام کرد که قطعا تاخیر در انتشار بازی Red Dead Redemption 2 به نفع یوبی سافت و عناوین ویدیویی این شرکت خواهد بود. وی در مصاحبه اخیر خود گفت:

تاخیر در انتشار بازی رد دد ردمپشن ۲ بی شک فرصت خوبی را برای ما و برخی از عناوین ویدیویی شرکت یوبی سافت مهیا می کند که عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند.

Red Dead Redemption 2

آقای استروس زلنیک، مدیر عامل شرکت تیک تو (شرکت مادر راک استار گیمز) پس از اعلام تغییر زمان انتشار بازی Red Dead Redemption 2 به طرفداران گفت که تاریخ عرضه بازی چندان اهمیتی ندارد و در صورتی که این عنوان به اندازه کافی مناسب و بی نقص باشد، بازیکنان در هر زمان نسبت به تهیه آن اقدام خواهند کرد. صحبت های وی به شرح زیر است:

اگر بازی ما به اندازه کافی مناسب و خوب باشد، در هر زمانی که منتشر شود، بازیکنان آن را تهیه و خریداری خواهند کرد و زمان عرضه بازی اهمیت چندانی ندارد.

بازی مورد انتظار Red Dead Redemption 2 در بهار سال میلادی آینده (۲۰۱۸) بر روی کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد. درخواست های بی شماری مبنی بر عرضه نسخه پی سی بازی از شرکت راک استار شده ولی متاسفانه سازندگان هنوز پاسخی در این زمینه ارائه نکرده اند و نسخه رایانه شخصی این عنوان فوق العاده در هاله ای از ابهام قرار دارد. اگرچه بر اساس آمار و ارقام، بیشترین میزان فروش بازی Grand Theft Auto V مربوط به پلتفرم پی سی (PC) است و همان طور که اکتیویژن نسخه دوم بازی دستینی را بر روی رایانه شخصی عرضه می خواهد کرد، به احتمال قوی راک استار نیز این بازار بزرگ را از دست نخواهد داد.

ارسال نظر