تماشا کنید: با Hexa برنامه‌نویس حرفه‌ای شوید

رسانه کلیک – به‌تازگی شرکت Vincross ربات اسباب‌بازی شش پایی به‌نام Hexa تولید کرده است که کاربران آن می‌توانند با استفاده از فرمان‌های برنامه‌نویسی، قابلیت‌های جدیدی مطابق با میل خود در این ربات ایجاد کنند.

تماشا کنید: با Hexa برنامه‌نویس حرفه‌ای شوید

بسیاری از والدین دوست دارند فرزندانشان از همان سنین کودکی، برنامه‌نویسی را فرا گیرند و با اصول آن آشنا شوند و اسباب‌بازی‌های هم برای این منظور طراحی و ایجاد شده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به Vortex ،Codeyboy ،photon و Cozmo اشاره کرد؛ اما در‌حال‌حاضر گجت‌های زیادی برای آموزش برنامه‌نویسی به بزرگسال وجود ندارد. البته به‌تازگی در سایت Kickstarter ربات شش پایی معرفی شده که مجهز به حسگرهای زیادی است و اساسا برای پیشرفت افراد در حرفه برنامه‌نویسی طراحی شده است. افراد می‌توانند قابلیت‌های مورد نظر خود را در این ربات با استفاده از عبارت‌های شرطی برنامه‌نویسی ایجاد کرده و مهارت‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی مختص کاربران این ربات، با دیگران به اشتراک بگذارند.

ربا‌ت‌ها به‌ تدریج در حال عجین شدن با زندگی روزمره ما هستند. تردیدی نیست که بعضی از ربات‌های اسباب‌بازی واقعا ما را سرگرم می‌کنند و برای ما جالب هستند؛ اما هیچ کدام از آن‌ها تجربه متفاوت و منحصر‌به‌فردی برای شما خلق نمی‌کنند. به‌تازگی شرکتی به‌نام Vincross دست به اقدام مبتکرانه‌ای زده و رباتی به شکل حشره‌ای شش پا به نام Hexa تولید کرده است که امکان ایجاد قابلیت‌های جدید با استفاده از فرمان‌های برنامه‌نویسی برای آن وجود دارد.

ارتفاع این ربات ۱۲ سانتیمتر و عرض آن ۵۱ سانتیمتر است. این ربات قادر است با استفاده از یک حسگر شتاب‌سنج، حسگر مادون قرمز و دوربین ۷۲۰p مسیر خود را شناسایی کند و از قابلیت دید در شب نیز برخوردار است. کاربران می‌توانند برخی از قابلیت‌های پایه این ربات همانند حرکت را بدون نیاز به استفاده از کدهای خاص، تغییر دهند و برای انجام این کار تنها کافی است از فرمان‌هایی همچون "WalK Forward" (حرکت به سمت جلو) استفاده کنند.

سیستم‌عامل این ربات هوشمند بر پایه لینوکس طراحی شده است و شرکت Vincross آن را MIND نامیده است . این سیستم‌عامل ابزار‌هایی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانند مطابق با میل خود قابلیت‌های جدیدی در ربات ایجاد کنند. اساسا در این ربات، برنامه‌نویسی در قالب عبارات شرطی برنامه‌نویسی ایجاد شده است و ربات‌ در واکنش به هر یک از این عبارات، کار خاصی را انجام می‌دهد.

ورودی‌های این ربات می‌تواند شامل فرمان‌های صوتی، ژست‌های حرکتی، نور، دما و فرمان‌هایی از سوی گوشی یا کامپیوتر باشد و Hexa می‌تواند در واکنش به این موارد می‌تواند راه برود، پاهای خود را تکان دهد، چیزی را بگیرد، اطلاعات را از طریق اینترنت ارسال کند و یا اشیای متصل به اینترنت را کنترل کند.

این کارها می‌توانند یا با استفاده از یک کیت توسعه‌دهنده مبتنی بر زبان برنامه‌نویسی Go و یا با استفاده از یک شبیه‌ساز بصری که کاربران به‌سادگی می‌توانند از آن استفاده شوند، کدنویسی شوند. کاربران می‌توانند پس از اینکه موفق به ایجاد قابلیت جدیدی در ربات شده‌اند، می‌توانند با بارگزاری روش ایجاد این قابلیت در بخشی تحت‌عنوان Skill store، آن را با سایر کاربران این ربات به اشتراک بگذارند.

کاربران با استفاده از اپلیکیشنی که همراه این ربات عرضه شده است، می‌توانند کدهای ایجاد شده توسط سایر کاربران این ربات را دانلود و امتحان کرده و یا کدهای مختلف را با یکدیگر ترکیب کنند. اپلیکیشن این ربات دارای حالتی به نام Explore است که در هنگام استفاده از آن، ویدیوهای زنده به صورت لحظه‌ای از سوی ربات برای کاربر ارسال می‌شود و کاربر می‌تواند هر آنچه را ربات در مقابل خود می‌بیند، مشاهده کند و با استفاده از ویدیوها آن را هدایت کند.

قیمت این ربات ۴۹۹ دلار است و در صورتی که کاربر بخواهد آن را با امکاناتی همچون شارژ بی‌سیم و فناوری‌های دیگر خریداری کند، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. احتمالا این ربات سال آینده به بازار خواهد شد.

حجم ویدیو: 12.63M | مدت زمان ویدیو: 00:03:10 | دانلود ویدیو
ارسال نظر