قفل گشایی آسان و بی دردسر آیفون

رسانه کلیک – کانال EverythingApplePro در یوتیوب ویدئویی منتشر کرده است که در آن با استفاده از یک گجت ۵۰۰ دلاری در کمترین زمان ممکن قفل آیفون ۷ باز می‌شود.

قفل گشایی آسان و بی دردسر آیفون

اپل همیشه سعی داشته تا امنیت گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های خود را بالا ببرد و تاکنون هم موفق بوده است. اگر به نظر شما اپل حرف اول را در امنیت می‌زند و هیچ دستگاهی نمی‌تواند قفل آیفون شما را باز کند، بد نیست نگاهی به صفحه یوتیوب EverythingApplePro بیاندازید.

در این صفحه، ویدئویی منتشر شده است که در آن با یک گجت کوچک قفل آیفون ۷ به‌راحتی باز می‌شود. سه پورت USB بر روی دستگاه تعبیه‌ شده است که با استفاده از آن می‌توان به طور همزمان ۳ دستگاه را قفل‌گشایی کرد.

در واقع سازندگان این گجت به کاربران اجازه می‌دهند که با استفاده از آن رمز عبور هر دستگاهی را که می‌خواهند باز کنند و به اطلاعات آن دسترسی داشته باشند. یک دستگاه قوانین امنیتی تلفن همراه را نقض کرده است.

EverythingApplePro هشدار داده است که تمام آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس که از نسخه آی او اس ۱۰٫۳٫۳ و ۱۱ بتا بهره می‌برند، در معرض خطر قرار دارند.

اگر تلفن همراه شما مجهز به نسخه‌های قدیمی‌تر آی او اس است، همچنان از این خطر مصون نیستید، هکرها می‌توانند به‌راحتی تلفن همراهتان را به آخرین نسخه آی او اس به‌روز و سپس اطلاعات شما را هک کنند.

در حالت عادی برای به‌روزرسانی سیستم‌عامل شما باید رمز عبور خود را وارد کنید و سپس به به‌روزرسانی دسترسی پیدا کنید، ولی با استفاده از این گجت، سیستم به‌صورت خودکار از این مرحله عبور می‌کند.

این ویدئو نشان می‌دهد که امنیت دستگاه‌های سیستم‌عامل آی او اس درخطر است و باید منتظر ماند و دید اپل و سایر ارگان‌های مربوط به امنیت فضای مجازی چه واکنشی نشان می‌دهند.

بدون شک مهندسان امنیتی شرکت اپل به‌زودی این مسئله را بررسی می‌کنند و راه‌حل مناسب آن را پیشنهاد خواهند کرد.

این قفل‌گشایی آسان و بی‌دردسر ما را یاد پرونده مشترک آیفون و FBI می‌اندازد. در این پرونده که در سال‌های قبل و زمان عرضه آیفون ۵S جاری بود، FBI از اپل خواست تا گوشی آیفون ۵ اس یک تروریست را قفل‌گشایی کند ولی آیفون زیر بار نرفت و اعلام کرد اطلاعات خصوصی کاربرانش را فاش نمی‌کند. حال با ۵۰۰ دلار می‌توان قفل آیفون های جدیدتر را به راحتی باز کرد.

ارسال نظر