قابلیت پیش نمایش ۶ ثانیه ای ویدیو به جستجوی گوگل اضافه شد

رسانه کلیک - آیا تا به حال پیش آمده فیلمی را در گوگل جست و جو کنید و به دلیل اطلاع نداشتن از محتوای نتایج، وارد صفحه ای اشتباه شوید؟ گوگل برای این مشکل شما چاره ای اندیشیده است.

قابلیت پیش نمایش ۶ ثانیه ای ویدیو به جستجوی گوگل اضافه شد

بگذارید کمی واضح تر درباره این مشکل سخن بگوییم؛ به دنبال فیلمی مشخص هستید و تصمیم می گیرید آن را در گوگل جستجو کنید؛ حالا این شما هستید و انبوهی از فیلمها به عنوان نتیجه این جستجو که احتمالاً شما را به سمت سایت ها و لینک های اشتباه سوق می دهند.

در این لحظه است که گوگل با ایده ای بسیار ساده اما کاربردی با هدف بهبود این تجربه کاربری ناقص وارد میدان می‌شود.

این راه حل ساده گوگل چیزی نیست جز گنجاندن یک پیش‌نمایش ۶ ثانیه ای از فیلمهایی که به عنوان نتیجه جست و جوی شما ظاهر شده اند در صفحه نتایج. در این صورت، دیگر لازم نیست برای بررسی محتوای فیلم الزاماً وارد آن شوید، بلکه در همان صفحه جست و جو قطعاتی ۶ ثانیه ای از آنها را خواهید دید تا به سرعت به فیلم مطلوب خود دسترسی پیدا کنید.

این قابلیت به طور پیش‌فرض فقط در حالت وای فای فعال است تا هزینه کمتری متحمل شوید، هرچند به درخواست خودتان می‌توانید از طریق اینترنت دیتا نیز از آن بهره مند باشید.

پیش نمایش های ۶ ثانیه ای از طریق اپلیکیشن اندرویدی جست و جوی گوگل و مرورگر کروم در سیستم عامل اندروید در دسترس هستند و همانطور که از این جمله برمی‌آید، متاسفانه در حال حاضر امکان استفاده از این قابلیت برای کاربران دستگاه های دسکتاپ و یا مجهز به iOS فراهم نیست.

ارسال نظر