وزیر ارتباطات: اینترنت من فیلترینگ ندارد!

رسانه کلیک – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است که برای استفاده از توییتر و شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده از فیلترشکن استفاده نمی‌کند و اینترنت بدون فیلتر در اختیار دارد.

وزیر ارتباطات: اینترنت من فیلترینگ ندارد!

به گزارش کلیک ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی با اشاره به ابهامات ایجاد شده مبنی بر فعالیت او در شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده با استفاده از فیلترشکن گفت: من از فیلترشکن استفاده نمی‌کنم و مسئولان در چارچوب قوانین و مقررات می‌توانند به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه درخواست دهند تا طی مجوزی از اینترنت بدون فیلتر استفاده کنند.

محمد جواد آذری جهرمی با بیان اینکه برای رفع فیلتر برنامه ریزی شده است، گفت: فیلترکردن ابزارهای ارتباطی ممکن است به عنوان یک درمان مسکن و موقت عمل کند اما راه حل واقعی نیست. نتیجه‌ای که ما شاهد آن بوده‌ایم این است که منافع پیام رسان‌های اجتماعی از ضررشان بیشتر است.

وی افزود: در گذشته نگاهی مبنی بر بستن این شبکه‌ها وجود داشته است اما می‌توان این نگاه فیلترینگ را با احترام به فرهنگ و ایجاد اطمینان به مراجع تغییر داد؛ در واقع توییتر پیش قدم شده است و درخواست داده است تا شرایط جمهوری اسلامی ایران را بررسی کند و به فرهنگ و عقاید ما احترام بگذارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: موضوع رفع فیلتر و درخواست توییتر از ایران به شورای عالی فضای مجازی اعلام شده است و در صورتی که در شورا به جمع بندی برسد، ما قادر هستیم تا این مسئله و چالش‌های فرهنگی آن را حل کنیم تا توییتر رفع فیلتر شود.

ارسال نظر