Visual Inspector ابزاری مناسب برای توسعه دهندگان وب

رسانه کلیک - در این مطلب به معرفی یک افزونه گوگل کروم برای بررسی و ایجاد تغییرات آنلاین در صفحات وب، به سادگی و بدون نیاز به استفاده نرم افزارهای پیچیده می پردازیم.

Visual Inspector ابزاری مناسب برای توسعه دهندگان وب

یکی از بخش های موجود در مرورگرهای اینترنتی که هر دولوپری برای طراحی صفحات وب از آن استفاده می کند، قسمت Developer tools یا جعبه ابزار توسعه دهندگان وب است. این قسمت در بیشتر مروگر ها با استفاده از کلید F12 در پایین صفحه نمایشگر ظاهر می شود و شامل سربرگ ها و امکانات متفاوتی می باشد. امکان تغییر دادن مواردی مثل رنگ نوشته ها، فونت ها، اندازه گیری فاصله بین آیتم های موجود در صفحه و حتی تغییر برخی از کلمات به صورت آنلاین و بدون نیاز به تغییر کدهای اصلی صفحه از جمله مواردی هستند که موجب می شود تا DevTools به ویژه در بین دولوپرهای فرانت اند بسیار محبوب و پراستفاده باشد.

طبق تحقیقات انجام شده امروزه گوگل کروم محبوبترین مرورگر اینترنتی است و توانسته است به مرورگر پیش فرض بسیاری از کاربران تبدیل شود، در نتیجه بازار تولید افزونه های جانبی کروم نیز بسیار داغ بوده و Visual Inspector یکی از محبوترین افزونه ها به عنوان مکملی مناسب برای امکانات پیش فرض DevTools در بین دولوپرهاست.

Visual Inspector یکی از محصولات جدید مجموعه canvasflip از کشور هند است که تاکنون در زمینه تولید اپلیکیشن های مربوط به آنالیز تجربه کاربری فعالیت داشته است.

پس از نصب این افرونه آیکن آبی رنگ آن در قسمت بالا و سمت راست گوگل کروم اضافه می شود، نمایش کد تمامی رنگ های استفاده شده در صفحه به صورت یک لیست واحد در سربرگ COLORS و همچنین جدا کردن تمامی تصاویر موجود در سربرگ ASSETS از جمله ویژگی های این افزونه است که درکنار ارایه امکانات مشابه DevTools آن را بسیار کاربردی می کند.

به گفته Vipul Mishra هم بنیان گذار Canvas Flip از جمله دلایل تولید چنین افزونه هایی آن هم به صورت رایگان افزایش میزان تجربه کاربری در ابزارهای مورد استفاده توسط دولوپرها است، وی همچنین اضافه کرد در نسخه های بعدی این افزونه که تحت یکی از لیسانس های اپن سورس ارایه خواهد شد، امکان ذخیره تغییرات ایجاد شده در دو حالت لوکال و کلود در کنار قابلیت هایی نظیر A/B testing ، ذخیره CSS، و همچنین انجام فعالیت به صورت مشترک بین افراد نیز برای کاربران وجود خواهد داشت.

ارسال نظر