خسروشاهی رسما به عنوان مدیر عامل اوبر منصوب شد

دارا خسروشاهی که چندی پیش طی جلسه ای محرمانه در بین اعضای هیئت مدیره شرکت هم‌سفری آنلاین اوبر به عنوان مدیر عامل انتخاب شده بود، حکمش قطعی شد.

خسروشاهی رسما به عنوان مدیر عامل اوبر منصوب شد

این کارآفرین و تاجر ایرانی که از سال ۲۰۰۵ در شرکت مسافرتی اکسپدیا (Expedia) در سمت مدیر عامل فعالیت داشته، روز دوشنبه از طریق ایمیل ارسال شده از سوی هیئت مدیره شرکت اوبر (Uber) به کارکنان شرکت معرفی شده بود.

این انتصاب بعد از ۲ ماه جستجو برای پیدا کردن فردی شایسته در پی استعفای تراویس کالانیک (Travis Kalanick)، مدیر عامل اسبق شرکت و از بنیان‌گذاران اوبر صورت گرفت که ماه ژوئن از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

در حکم انتصاب خسروشاهی آمده است: ما بسیار خرسندیم از این که می توانیم از تجارب، استعداد و نگرش خسروشاهی کمال بهره را ببریم.

هیئت مدیره و تیم مدیریت اجرایی شرکت ابراز امیدواری کرده اند که خسروشاهی ایرانی‌الاصل بهترین انتخاب برای هدایت شرکت به سمت استراتژی هایی چون ارائه محصولات جهانی، بهبود تصویر اوبر در شهرهای مختلف، ایجاد ارزش افزوده در بین تمامی رانندگان و مسافران در سرتاسر کره خاکی و ارتقای سطح فرهنگی مختص شرکت محسوب می‌شود.

استارت آپ اوبر که در شهر سان فرانسیسکو مستقر است، در حال حاضر شرایط سختی را پشت سر می گذارد چرا که در دوران مدیریت «کالانیک» دعاوی حقوقی زیادی علیه شرکت اقامه شد که از جمله آن می توان به اتهامات مبنی بر تعرض جنسی در محیط کار این شرکت اشاره کرد که در نهایت منجر به اخراج شدن ۲۰ کارمند اوبر شد.

یکی دیگر از پرونده هایی که از سوی بازرسان فدرال در دست بررسی است، به این موضوع اشاره دارد که نرم‌افزار گری بال (Greyball) شرکت اوبر برای حمله به مقامات داخلی شهر مورد استفاده قرار گرفته است.

حال باید منتظر ماند و دید خسروشاهی ۴۸ ساله چطور می تواند شرکت اوبر را از این شرایط وخیم نجات دهد.

ارسال نظر