سونی، واکمن جدید خود NW-ZX300 را رو کرد!

رسانه کلیک - شرکت سونی در نمایشگاه IFA امسال در آلمان و بخش دستاوردهای صوتی از واکمن NW-ZX300 پرده برداری کرد.

سونی، واکمن جدید خود NW-ZX300 را رو کرد!

بسیاری از مخاطبان درباره ضخامت گوشی هوشمند اکسپریا XZ1 نظر مثبتی ندارند و ضخامت آن را بیش از اندازه زیاد می دانند. با این وجود باید ببینیم نظر آنها در مورد واکمن جدید سونی با نام NW-ZX300 و ضخامت آن چیست؟

این نکته را یادآور باشیم که واکمن NW-ZX300 سونی یک گوشی هوشمند نیست بنابراین ضخامت بدنه چندان مهم نیست، ضمن اینکه ضخامت زیاد واکمن سونی نوید وجود یک باتری بزرگ و پر قدرت را به کاربر می دهد.

1th pic

طراحی واکمن NW-ZX300 سونی به گونه ای انجام شده که تعادلی منطقی میان کیفیت پخش موسیقی و ظرفیت باتری برقرار شود. البته نباید از باتری بزرگ و پر قدرت این واکمن چشم پوشی کرد.

همان طور که می دانید گوشی های هوشمند تا حد بسیار زیادی جای پخش کننده های موسیقی همراه (واکمن) را گرفته اند. شرکت های سازنده واکمن ها تنها با هدف جذب خریداران خاص اقدام به تولید این گونه از محصولات می کنند. کسانی که تجربه معمولی شنیدن موسیقی بر روی گوشی های هوشمند را نمی پسندند.

2th pic

واکمن جدید شرکت سونی با طراحی منحصر به فردش، می تواند بسیاری از عاشقان موسیقی را مجذوب خود کند. بدنه آلومینیومی این واکمن علاوه بر ایجاد ظاهری لوکس و مقاوم، باعث کاهش هر چه بیشتر نویز هنگام پخش موسیقی می شود. استفاده از سیم هایی از جنس فیبر نوری نیز در این واکمن برای کاهش هر چه بیشتر مقاومت و افت سیگنال جایگزین سیم های مسی معمولی شده اند.

طراحان خبره شرکت سونی برای کاهش زیاد تداخل امواج و نویز، باتری را به طور کامل از مدارات اصلی جدا کرده اند و در یک بخش مجزا قرار دادند. علاوه بر این یک خازن مخصوص نیز برای پردازش کیفیت بالای صوتی و جلوگیری از پراش مغناطیسی امواج، درون هر یک از هدفون ها تعبیه شده است.

3th pic

خروجی صدای بالانس شده در واکمن NW-ZX300 بسیار چشمگیر است. با مجزا سازی منابع تولید صوت برای هر یک از گوش ها صدایی شفاف و با کیفیت به کاربر ارائه می شود.

تمامی روش های مهندسی طراحان شرکت سونی که در این واکمن به کار گرفته شده، واکمن جدید سونی را به دستگاهی برای پخش صدا با بالاترین کیفیت صوتی تبدیل کرده است. واکمن جدید سونی از فایل های صوتی با فرمت PCM در نرخ ۳۸۶ کیلوهرتز و همچنین فرمت محبوب MQA برای استریم موسیقی پشتیبانی می کند.

پلیر حرفه ای پخش موسیقی شرکت سونی اواخر مهرماه با قیمت ۷۰۰ دلار به بازارهای جهانی عرضه می شود.

ارسال نظر