تهران‌گردی با Nova 2 Plus - تجربه یک حس متفاوت

رسانه کلیک - همانطور که می‌دانید نزدیک به ۱۴ روز از ورود جدیدترین گوشی شرکت هواوی یعنی Nova 2 Plus به ایران می‌گذرد. این محصول مجهز به یک دوربین با لنز دوگانه است، به همین جهت تصمیم گرفتیم برای تست دوربین Nova 2 Plus تهران گردی کنیم. 

تهران‌گردی با Nova 2 Plus - تجربه یک حس متفاوت

دوربین اصلی Nova 2 Plus دارای دو سنسور ۸ و ۱۲ مگاپیکسلی است و در شرایط مختلف تصاویر قابل توجهی ارائه می‌دهد. عکاسی ما در شهر تهران از کاخ گلستان در روز آغاز شد و با ثبت تصاویری از هتل اسپیناس پالاس به اتمام رسید.

کاخ گلستان

کاخ گلستان از کاخ‌های دوره زندیه و قاجار است که در مرکز شهر تهران واقع شده‌ و با قدمتی بالغ بر ۴۴۰ سال یک مجموعه تاریخی منحصر به فرد در ایران است. اطلاق نام گلستان به این مجموعه ریشه در بنیان تالاری به نام «گلستان» که از بناهای عهد آقا محمد خان قاجار بوده و در سال ۱۱۸۰ خورشیدی دارد. کاخ گلستان در دوم تیرماه ۱۳۹۲ خورشیدی و در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو به عنوان میراث بشری از جانب یونسکو به ثبت رسید. شَمس اُلعِماره از شاخص‌ترین بناهای کاخ گلستان و برجسته‌ترین ساختمان ضلع شرقی مجموعه کاخ گلستان به حساب می‌آید. از آنجایی که تصویربرداری و عکاسی در بسیاری از کاخ‌ها ممنوع بود بیشتر تصاویر از نماهای بیرونی کاخ ثبت شده است.

یکی بنا‌های موجود در مجموعه کاخ گلستان

تصویر با زوم ۲٫۵ برابر

نمایی دیگر از همان بنا

نمای عمارت اصلی کاخ گلستان | تالار آینه یکی از اتاق‌های زیبای کاخ گلستان تهران است که در بالای ورودی عمارت اصلی و در غرب تالار سلام واقع شده‌است.

نمایی از دیوارهای کاخ گلستان

نمایی از کاشی کاری در یکی از دیوراهای کاخ گلستان

تصویر اصلی یکی از دیوارهای کاخ گلستان

همان دیوار با بزرگ‌نمایی ۲ برابر

همان دیوار با بزرگنمایی ۳ برابر

نمای اصلی همان دیوار که با کاشی کاری بسیار زیبایی مزین شده است.

نمای داخلی از یکی از اتاق‌های شمس العماره | با وجود فضای تاریک و نور کم محیط Nova 2 Plus تصویری با کیفیت ثبت کرد.

یکی از درهای داخلی شمس العماره

فضای داخلی یکی از اتاق‌های شمس العماره | دوربین Nova 2 Plus موفق شد در شرایط کم نور امتحان پس دهد و تصویری قابل توجه و با کیفیت ثبت کند.

دوربین نوا ۲ پلاس تصاویر بسیار خوب و واضحی در طول گشت و گذار در کاخ گلستان به ثبت رساند. از همین رو اگر دوربین یک گوشی برایتان حائز اهمیت است، حتما تجربه استفاده از Nova 2 Plus شما را هیجان زده می‌کند.

باب همایون

خیابان باب همایون نام خیابانی قدیمی در شهر تهران است. این خیابان یکی از اولین خیابان‌های شهر تهران است که سنگفرش و بعدها آسفالت شده‌است. در سال ۱۲۸۸ قمری به دستور ناصرالدین‌شاه و توسط محمدرحیم‌خان علاءالدوله امیرنظام تعریض شد و سنگفرش گردید و در اطراف آن دکان‌هایی طراحی شد. همزمان دوطرف خیابان درختکاری شد. این خیابان به همراه میدان توپخانه و خیابان لاله‌زار، نخستین خیابان‌های تهران بودند که در سال ۱۳۱۰ و به مناسبت ورود ملک عبدالعزیز پادشاه عربستان به تهران آسفالت شدند.

حمل و نقل به شیوه قدیمی در خیابان باب همایون

بازسازی بخشی از فضای قدیم ایران

نمایی از صندوق‌های پستی طهران قدیم

ون‌های قدیمی مخصوص جا‌به‌جایی افراد

دریاچه خلیج فارس

دریاچه شهدای خلیج فارس دریاچه‌ای مصنوعی است که در شمال غرب تهران و منطقه ۲۲ شهرداری تهران واقع شده‌است. مساحت این دریاچه ۱۳۰ هکتار است و در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعه تفریحی نیز در پهنه خشکی ایجاد شده است.

تست حالت Panorama در دوربین Nova 2 Plus

همانطور که در تصاویر مشخص است دوربین Nova 2 Plus جزئیات دقیقی را از رفله‌ها و بازتاب‌های برج‌ها به ثبت رسانده است.

بازار تهران

بازار تهران بازاری است قدیمی واقع در مرکز شهر تهران که در میان خیابان‌های مولوی و پانزده خرداد و خیام در غرب قرار گرفته‌است. در میان اماکن بازار تهران، بازار بین‌الحرمین، از ساخته‌های دوره محمدشاه قاجار و بازار امیر، سرای امیر و بازار کفاش‌ها از افزوده‌های دوران ناصرالدین‌شاه است.

نمایی از ورودی بازار زرگرها

نمای سقف فضای داخلی بازار تهران

نمایی از محوطه بازار تهران

فضای داخلی بازار تهران

فضای داخلی بازار تهران

مجموعه کاخ سعد آباد

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به مجموعه عمارت‌ها و کاخ‌هایی گفته می‌شود که در دربند، شمالی‌ترین و خوش آب و هواترین منطقه تهران در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار بنا شده‌است. این مجموعه دارای حدود ۱۸۰ هکتار جنگل طبیعی، چشمه‌سارها، قنات‌ها، باغستان‌ها، گلخانه‌ها و خیابان است. مجموعه سعدآباد، چهار دوره تاریخی قاجاریه، پهلوی اول و پهلوی دوم و پس از انقلاب ایران را سپری کرده است. سعدآباد در دوره قاجار بنا شد و سکونت‌گاه تابستانی (ییلاق) شاهان این سلسله بوده است. پس از کودتای ۱۲۹۹ و تصرف آن توسط خاندان پهلوی، بناها و عمارت‌های متعددی در آن ساخته شد که بالغ بر ۱۸ کاخ در ابعاد مختلف می‌شوند. هر یک از بناها محل سکونت یکی از افراد دودمان پهلوی بوده است. تصویربرداری و عکاسی در فضای داخلی کاخ‌ها ممنوع است. از این رو تصاویری متنوع از فضای خارجی و محوطه این مجموعه با دوربین Nova 2 Plus ثبت کردیم.

موزه پوشاک سلطنتی

درب ورودی موزه پوشاک سلطنتی با بزرگ‌نمایی ۳ برابر

تست فوکوس (فوکوس روی گیاه)

تست فوکوس (فوکوس برروی کاخ و درختان پشت)

نمای کلی یکی از کاخ‌های مجموعه سعد آباد

نمای کلی از یکی از کاخ‌های مجموعه سعد آباد - با بزرگ نمایی ۳ برابر

نمایی از محوطه کاخ سعد آباد

همان تصویر با بزرگ‌نمایی ۲٫۵ برابر

همان تصویر با بزرگ‌نمایی ۳ برابر

نمایی از یکی از کاخ‌های نسبتا قدیمی موجود در مجموعه سعد آباد

بخشی از محوطه کاخ موزه سعد اباد

پارک آب و آتش

این پارک که خیابان آفریقا نرسیده به چهارراه جهان کودک و در انتهای کوچه ژوبین واقع شده‌است، شامل پل ابریشم، لانه کبوتر، کالسکه‌رانی، فانوس دریایی، آبنما، برج آتش، آلاچیق و محیط سبز است. تصاویر در حالت Night Mode دوربین نوا ۲ پلاس ثبت شده و کیفیت بی نظیری دارد.

خیابان ۳۰ تیر و حسن آباد

خیابان سی تیر از قدیمی ترین و اصیل ترین خیابان‌های شهر تهران است. نام این خیابان در گذشته قوام السلطنه بوده و نام سی تیر هم از واقعه قیام مردم تهران در سی تیر سال ۱۳۳۱ گرفته شده است. ورودی این خیابان به تازگی با حضور غرفه های سیار غذای خیابانی، به خیابان غذای تهران (استریت فود) تبدیل شده است.میدان حسن آباد نیز در تقاطع خیابان امام خمینی (سپه) و خیابان وحدت اسلامی واقع شده‌است. میدان حسن‌آباد از میدان‌های تاریخی و جزء بافت تاریخی و سنتی تهران قاجاری است. تصاویر مربوطه در شب ثبت شده است.

ورودی خیابان ۳۰ تیر

یک رستوران سیار در ورودی خیابان ۳۰ تیر

نمایی از یکی از رستوران‌های سیار خیابان سی تیر

رستورانی در خیابان ۳۰ تیر

استریت فود (غذای خیابانی)

استریت فود (غذای خیابانی)

استریت فود (غذای خیابانی)

تصویری از چریتسو (سوسیس ۱۰۰% گوشت) در استریت فود ۳۰ تیر

نمایی از میدان تاریخی حسن آباد (ثبت شده با حالت Night Mode دوربین Nova 2 Plus)

هتل اسپیناس پالاس

هتل اسپیناس پالاس یکی از بهترین هتل های تهران در منطقه سعادت آباد که به تازگی به یکی از نمادهای شهر تهران بدل شده است. در روز و شب از اسپیناس پالاس تصاویری گرفتیم تا قدرت دوربین نوا ۲ پلاس را محک بزنیم.

نتیجه گیری

اگرچه هنگام استفاده از دوربین این اسمارت فون، لنزهای زاویه باز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما وقی زوم آن را فعال می‌کنید، دو لنز دوربین با هم کار می‌کنند. زمانی که لنز اصلی در حال ثبت تصاویر است، لنز دوم نقش لنز کمکی را ایفا می‌کند که این مسئله باعث می‌شود تمام جزییات محیط از قبیل رنگ ها، روشنایی و وضوح محیط در عکس ها ثبت شوند.

از جمله قابلیت‌های هواوی نوا ۲ پلاس باید به عکاسی و فیلمبرداری به صورت دستی، تغییر فوکوس، بوکه کردن تصویر پس زمینه، قابلیت ثبت پرتره، ضبط تایم لپس، بهبود ثبت تصاویر در محیط‌های کم نور اشاره داشت. همچنین ثبت عکس‌ها با فرمت RAW از ویژگی‌های دوربین این گوشی است که البته قابلیت زوم را غیر فعال می‌کند.

در تمام تست‌های انجام شده توسط دوربین این گوشی سعی کردیم تا ویژگی‌های مختلف آن را بررسی کنیم. دوربین این گوشی مناسب برای افرادی است که همیشه توانایی حمل یک دوربین نسبتا حرفه‌ای را ندارند. با هزینه بسیار مناسب در کنار یک گوشی خوب، یک دوربین با کیفیت و همه کاره نیز همراه خود دارند.

در ادامه برخی تصاویر دیگر ثبت شده با این گوشی را تماشا کنید.
ارسال نظر