خورشید گرفتگی در آمریکا چه بر سر دوربین های عکاسی آورد؟

رسانه کلیک - خیره شدن به خورشید گرفتگی می تواند به چشم و حتی لنزهای دوربین صدمات جبران‌ناپذیری وارد کند. در این مطلب تصاویری را مشاهده می کنید که از خرابی دوربین های عکاسی در پی وقوع خورشید گرفتگی در آمریکا حکایت دارد.

خورشید گرفتگی در آمریکا چه بر سر دوربین های عکاسی آورد؟

هنگام خورشیدگرفتگی اکثر رسانه های خبری تمرکز خود را معطوف به مکان و چگونگی وقوع این رویداد می کنند و اغلب گزارش ها درباره آسیب های این رویداد بر روی چشم هشدار می دهند.

علاقمندان به عکاسی یقینا آگاه هستند که خورشید گرفتگی می تواند به دوربین آسیب برساند. در نهایت به بخش های گران قیمت کیت ممکن است آسیب برسد، اما برخی افراد اطلاعی از این موضوع ندارند.

شرکت معروف کرایه دوربین به نام Lens rentals به این موضوع اشاره دارد که دسته ای از دوربین های گران‌قیمت این شرکت به وسیله این رویداد آسیب دیده اند و این موضوع با استفاده از عکس های گرفته شده از این رویدادها تایید شده است. نمونه ای از این عکس های را در ادامه مشاهده می کنید.

سوختگی لنز دوربین در اثر عکسبرداری از خورشیدگرفتگی

سوختگی لنز دوربین در اثر عکسبرداری از خورشیدگرفتگی

سوختگی لنز دوربین در اثر عکسبرداری از خورشیدگرفتگی ی

کدام قسمت های دوربین بیشتر آسیب می‌بیند؟

بخشی از لنزهای ۲۰mm f/1.7 دوربین پاناسونیک که دارای تیغه های دیافراگم هستند، حین خورشید گرفتگی به وسیله خورشید ذوب می شوند. شاتر و سنسور دوربین Canon 7D Mark II هر دو در اثر گرما ممکن است بسوزد. آینه دوربین Nikon D500 ذوب شده و آسیب از لنزهای دوربین Canon EF 600mm f/4L IS II به تیغه های دیافراگم آن منتقل می شود.

شرکت Lens rentals دائما به مشتریانش هشدار می دهد که برای محافظت از اجزای لنز و سنسور دوربین به انتهای لنز، فیلتر خورشیدی متصل کنند.

ارسال نظر