سقوط ۵۰۰ دلاری نرخ بیت کوین در پی ممنوعیت ارزهای دیجیتالی در چین

رسانه کلیک - پس از اینکه دولت چین استفاده از ارز رمزنگاری شده را ممنوع اعلام کرد، سقوط نرخ بیت کوین در رسانه های خبری به عنوان سوژه داغ خبری مطرح شد.

سقوط ۵۰۰ دلاری نرخ بیت کوین در پی ممنوعیت ارزهای دیجیتالی در چین

نرخ مبادلات بیت کوین روز جمعه پس از اعلام ممنوعیت استفاده از آن، با سقوط بسیار فاحشی مواجه شد. کاهش ارزش این پول دیجیتالی در چین همچنان ادامه دارد به طوری که نرخ آن از ۴۶۹۸٫۷۲ دلار با ۵۰۰ دلار سقوط به ۴۱۶۱٫۶۲ دلار رسیده است.

این خبر روز جمعه و برای اولین بار توسط رسانه‌های چینی منتشر شد و پس از آن خبرگزاری بلومبرگ روز دوشنبه اعلام کرد که دولت چین احتمالاً استفاده از این پول دیجیتالی را در مبادلات داخلی ممنوع کرده اما استفاده از آن در معاملات غیرمستقیم بلامانع است.

طبق اظهار نظرهای OKCoin و Huobi، دو شرکتی که بیشترین مبادلات را با بیت کوین انجام می‌دهند، هیچ محدودیتی در استفاده از این پول دیجیتالی نداشته‌اند. جالب است بدانید بانک مرکزی چین هم تاکنون هیچ اظهار نظری در این خصوص نکرده است.

این ممنوعیت در پی کاهش استفاده از پول‌های دیجیتالی انجام گرفته است؛ چرا که بسیاری از استارت‌آپ‌ها به‌ منظور افزایش دارایی‌های خود و جذب سرمایه، میزان نرخ ارز دیجیتالی خود را افزایش می‌دهند. به گفته بسیاری از کارشناسان، این راه یکی از نامتعارف‌ترین راه‌ها برای جذب سرمایه با شیوه‌ای غیر مرسوم است.

دولت چین در ماه فوریه خروج از معاملات بیت کوینی را ممنوع کرده بود اما از ماه ژوئن این ممنوعیت برداشته شد.

ارسال نظر