نسل جدیدی از نوآوری در گوشی های هوشمند

رسانه کلیک - در شرایطی که تب رقابت تولید کنندگان تلفن همراه در سراسر دنیا روز به روز داغ تر می شود، شرکت هایی مثل هواوی نوآوری و برآوردن نیاز مشتریان را همواره سرلوحه خود قرار داده‌اند و همین مسئله را می توان برگ برنده این کمپانی های خوش ذوق دانست.

نسل جدیدی از نوآوری در گوشی های هوشمند

طی سال های اخیر پیشرفت های نه چندان چشمگیری در این حوزه شاهد بوده‌ایم تا جایی که برخی از کارشناسان این حوزه معتقدند خلاقیت های بزرگ در حوزه تلفن های هوشمنده مرده است. در حقیقت شاید این افراد حداقل در رابطه با سال های قبل اشتباه هم نکرده باشند!

ولی امروز ما در نقطه ای از زمان به سر می بریم که پیشرفت های بزرگی در حال ظهور هستند تا این صنعت را دستخوش تغییرات قابل توجهی کنند. هوش مصنوعی یا AI مسیر هیجان انگیزی را پیش روی آینده فناوری های تلفن های هوشمند قرار داده است. هوش مصنوعی می تواند نرم افزارها را از حالت آفلاین به حالت بهنگام و Real Time در تلفن های هوشمند کاربران در سراسر دنیا بدل سازد و کاری کند که نرم افزارها انطباق بسیار بیشتر و بروزتری با نیاز آنها داشته باشند.

از سوی دیگر اینترنت اشیا یا IoT به ما اجازه می دهد تجهیزات را به نحوی که قبلاً غیر قابل باور بود به هم متصل کنیم و تلفن های هوشمندی که پر از حسگرهای مختلف هستند و می توانند مانند یک دستیار شخصی برای بیشتر نیازهای ما پاسخی داشته باشند، به مرکز زندگی ما بدل شوند.

واقعیت مجازی (Virtual Reality) و واقعیت افزوده (Augmented Reality) هم با پوشاندن لباسی مجازی بر دنیای واقعی ما، مدتی است در صنعت تلفن همراه موج جدیدی ایجاد کرده است و به نظر می رسد در آینده نزدیک به شکل کامل با تلفن همراه تلفیق گردند. به زودی ما واقعیت مجازی را در تلفن های همراه بدون نیاز به قرار دادن دوربین های دست و پا گیر VR روی آنها، تجربه خواهیم کرد. در آینده نیازی نیست لزوماً در مرورگر تلفن همراه خود جستجوها را انجام دهیم و تنها کافی است دوربین تلفن خود را به سمت سوژه مد نظر خود نشانه بگیریم!

علاوه بر موارد گفته شده، واضح است که صنعت تلفن های هوشمند در بخش های ساده تری چون کیفیت مانیتور، طول عمر باتری، کیفیت دوربین ها و همچنین تجربه صوتی متفاوت از آنچه وجود دارد، پیشرفت هایی داشته باشد؛ به شکلی که تلفیق این پیشرفت ها با هم بتواند تلفن های هوشمند کارآمدتری نسبت به آنچه اکنون وجود دارد، در اختیار کاربران قرار دهد.

در دنیای امروز انتظارات نسل جوان از تلفن های هوشمندشان به شدت بالا رفته است. آنها می خواهند موبایل های آنها همه چیز را یکجا داشته باشد و علاوه بر امکان تماس تلفنی و ارسال پیام، دوربینی حرفه ای در کنار سیستم صوتی بسیار باکیفیت و سرعت دانلود بالا به همراه قابلیت های امنیتی توسعه یافته همه در یک گوشی بسیار زیبا با طراحی متفاوت به گونه ای جمع شوند که برای داشتن آن نیازی به خالی کردن تمام موجودی حساب بانکی‌شان نباشد! آیا به نظر شما آنها خواسته زیادی دارند؟ ولی به نظر می‌رسد شرکت هایی چون هوآوی اینطور فکر نمی کنند؛ برای مثال این شرکت چینی با معرفی گوشی جدید nova 2 Plus به خوبی توانسته این انتظار کاربران را برآورده کند.

سیستم صوتی HiFi در گوشی های nova 2 Plus تجربه صوتی شگفت انگیزی را، متفاوت با آنچه تاکنون وجود داشت، در اختیار کاربران این تلفن هوشمند قرار می دهد. برای اولین بار گوشی هوآوی نوا ۲ پلاس به الگوریتم صوتی بی نظیری تحت عنوان HUAWEI Histen مجهز شده که حاصل تلاش متخصصان هوآوی در آزمایشگاه پیشرفته HUAWEI 2012 است. این الگوریتم در کنار چیپ صوتی HiFi به کار گرفته شده در این گوشی می تواند صدای ۳ بعدی متمایزی را در اختیار کاربران قرار دهد؛ به شکلی که کمترین نویز یا اختلالی در کیفیت صدا وجود نداشته باشد.

برای این دستاورد بی نظیر مهندسان هوآوی با پروفسور راینر میلارد، برنده جایزه Grammy، همکاری نزدیکی داشته اند تا تجربه صوتی بی نظیر و فراموش نشدنی در این گوشی در اختیار کاربران قرار گیرد. به علاوه Nova2Plus از تکنولوژی بی سیم aptX برای انتقال صدای با کیفیت از طریق بلوتوث پشتیبانی می کند که با این تکنولوژی علاوه بر کیفیت، همزمانی صدا و تصویر به شکل تحسین برانگیزی حتی در بازی های سریع در اختیار کاربران قرار می گیرد.

ارسال نظر