چه بلایی سر گوشی‌های ماژولار آمد؟

رسانه کلیک – گوشی‌های ماژولار به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که کاربر بتواند تغییرات سخت‌افزاری که می‌خواهد را بر روی گوشی اعمال کند، ال‌جی درزمینه تولید گوشی ماژولار پیشگام بوده، با ما همراه باشید تا محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند ماژولار را بشناسید.

چه بلایی سر گوشی‌های ماژولار آمد؟

گوشی‌های هوشمند ماژولار به شما این امکان را می‌دهند تا سخت‌افزار گوشی خود را طبق سلیقه خود انتخاب کند. گوگل، موتورولا و ال‌جی ازجمله شرکت‌هایی هستند که درزمینه ساخت گوشی‌های هوشمند ماژولار پیشگام بوده‌اند. یک گوشی ماژولار یا نیمه ماژولار ممکن است بسیاری از مشکلات گوشی‌های هوشمند معمولی را نداشته باشد.

گوشی‌های ماژولار همیشه به بهتر شدن کیفیت کمک می‌کنند. تصور کنید که به مسافرتی رفته‌اید و می‌خواهید عکس‌هایی باکیفیت بالا بیندازید. اگر گوشی هوشمند شما لنز ماژولاری داشته باشد به‌راحتی می‌توانید لنز را بر روی دوربین سوار کرده و عکس‌های باکیفیتی بیندازید.

شرکت‌های زیادی درزمینه تولید گوشی‌های هوشمند ماژولار و نیمه ماژولار فعالیت کرده‌اند، همراه ما باشید تا این گوشی‌های متمایز را بررسی کنیم.

گوشی هوشمند Essential

Modular (and modular-like) phones

گوشی هوشمند Essential حاصل فکر خالق اندروید، اندی رابین است. طراحی این گوشی هوشمند بسیار خاص و منحصربه‌فرد است. در وهله اول زیبایی این گوشی به چشم هر کاربری می‌آید و صفحه‌نمایش لبه به لبه Essential را به پرچم‌داران بازار نزدیک کرده است. جدا از طراحی بدنه زیبا، یک دوربین ۳۶۰ درجه به‌صورت ماژولار همراه با گوشی عرضه می‌شود. این برای اولین بار است که دوربین ۳۶۰ درجه به‌صورت ماژولار بر روی گوشی هوشمندی سوار می‌شود.

موتورولا موتو Z2 Force و موتو Z2 پلی

Modular (and modular-like) phones

موتو Z2 فرس و موتو Z2 پلی گوشی‌های ماژولاری هستند که در سال گذشته به بازار عرضه شدند. این اولین باری نیست که لنوو درزمینهٔ تولید گوشی‌های ماژولار فعالیت دارد. پین‌های مغناطیسی در پشت‌گوشی‌های هوشمند موتورولا اضافه‌شده‌اند که قابلیت اتصال آن‌ها به سطوح را فراهم کرده است. تقویت باتری، تقویت دوربین عکاسی و تبدیل کردن گوشی هوشمند به پروژکتور ازجمله قابلیت‌هایی الست که کاربران موتو Z2 فرس و موتو Z2 پلی می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.«جان تووانس» مدیر برنامه‌ریزی سری گوشی‌های هوشمند موتو در رابطه با طراحی ماژولار سری Z2 گفت: «مصرف‌کنندگان همیشه از گوشی‌های ماژولار به‌خوبی استقبال کرده‌اند و این نوع از طراحی بازهم درگوشی‌های سری موتو دیده می‌شود.»

پروژه «آرا»(Ara) گوگل

Modular (and modular-like) phones

در سال ۲۰۱۶ گوگل از طرحی برای ارائه گوشی هوشمند ماژولار ارائه کرد که با سایر گوشی‌های ماژولار ارائه‌شده فرق داشت و بر اساس خبرها گوگل قول داده بود تا سال ۲۰۱۷ گوشی هوشمند ماژولار خود تحت عنوان پروژه آرا را در اختیار کاربران قرار دهد. گوشی آرا بسیار خاص و منحصربه‌فرد است. طراحی آن به‌صورت تمام ماژولار است و ظاهری شبیه به لگو دارد. متأسفانه گوشی آرا هیچ‌وقت به مرحله تولید نرسید و در مرحله نمونه‌های اولیه باقی ماند.

ال‌جی G5

Modular (and modular-like) phones

در فوریه ۲۰۱۶ ال‌جی گوشی هوشمند جدیدی را وارد بازار کرد که در زمان عرضه توانست بسیار موفق عمل کند. شرکت ال‌جی،G5 را به باتری ماژولار به بازار عرضه کرد. کاربر می‌توانست به‌راحتی باتری گوشی خود را تعویض کند و از قسمت ماژول باتری برای قرار دادن دوربین و یا مبدل صدای دیجیتال استفاده کند.

فِیرفون ۲(Fairphone2)

Modular (and modular-like) phones

فِیر فون اسمارت فون منحصربه‌فردی است که آمازون آن را ساخته است. این گوشی در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و در ژوئن ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. همه قطعات فِیر فون جدا می‌شوند و اگر یک قطعه گوشی هوشمند شما خراب شود و یا نیاز به تعمیر داشته باشد شما به‌راحتی می‌توانید قطعه موردنظر را جدا کرده و تعمیر کنید.

ارسال نظر