برنامه‌های آتی مایکروسافت در استفاده از Windows Store

رسانه کلیک - مایکروسافت در پی بهبود جایگاه فروشگاه مجازی خود در میان همتایانش است. به همین دلیل، این شرکت قصد دارد در آینده ای نزدیک، فروشگاه مجازی خود را با نام جدید Windows Store جایگزین فروشگاه قبلی کند.

برنامه‌های آتی مایکروسافت در استفاده از Windows Store

مایکروسافت در حیطه فروشگاه‌های مجازی، از سایر همتایانش در بازار عقب افتاده و حال به نظر می‌رسد برای بهبود این وضعیت، ایده‌های جدید در سر می‌پروراند. البته تاکنون این شرکت، توضیحی در این‌باره نداده اما به نظر می‌رسد در مراسم معرفی جدیدترین نسخه ویندوز ۱۰، از این فروشگاه مجازی جدید نیز صحبت کند.

بد نیست بدانید این شرکت در حال حاضر، فروشگاه Windows 10 Store را دارد که این فروشگاه با تغییرات متعدد و با نام جدید Windows Store شناخته می‌شود. طبق جدیدترین بیانیه این شرکت: «ما به دنبال بهبود تجربه کاربران از ویندوز ۱۰ هستیم و به همین منظور، راه‌های متعدد را ارزیابی می‌کنیم».

البته این شرکت به کاربران خود قول داده تا برنامه‌های پیشرفته وب را به فروشگاه مجازی خود اضافه کند. طبق نظر مقامات رسمی این شرکت، مایکروسافت شرکت‌های توسعه‌دهنده را به استفاده از این برنامه‌های پیشرفته تشویق کرده و با آن‌ها توافق کرده تا از ویژگی‌های ویندوز ۱۰ استفاده کنند. مایکروسافت همچنین قصد دارد تا برنامه‌های پیشرفته وب را ارتقا داده و آن ها را به فایل‌های APPX تبدیل کند تا مردم بتوانند این برنامه‌ها را از طرق مختلف، جستجو کنند.

به گفته یکی از مقامات ارشد این شرکت، کار با این برنامه‌ها بسیار ساده و سریع است و تجربه‌ای متفاوت و لذت‌بخش برای کاربران به وجود می آورد. شرکت‌های توسعه‌دهنده نیز مجبور نیستند بین برنامه‌های پیشرفته وب و برنامه‌های بومی، یکی را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است برنامه‌های پیشرفته وب از طریق مرورگر Edge این شرکت در دسترس است که گفته می‌شود مایکروسافت قصد دارد از این طریق، میزان کارایی مرورگر اختصاصی خود را افزایش دهد.

ارسال نظر