همکاری ایران و آفریقای جنوبی برای افزایش سطح ICT هر ۲ کشور

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دیدار با وزیر ارتباطات افریقای جنوبی در حاشیه اجلاس ITU ، توافق کردند که سطح همکاری های دو کشور در حوزه ICT به دو برابر سطح فعلی افزایش یابد. بنابراین باید منتظر همکاری ایران و آفریقای جنوبی در زمینه فناوری اطلاعات بود.به گزارش کلیک به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، آذری جهرمی که برای شرکت در اجلاس  ITU در کره جنوبی به سر می برد در حاشیه این اجلاس با آقای Siyabonga cwele وزیر ارتباطات آفریقای جنوبی ملاقات و در خصوص توسعه همکاری های دو جانبه بین دو کشور گفتگو کرد. 

همکاری ایران و آفریقای جنوبی برای افزایش سطح ICT هر ۲ کشور

به گزارش کلیک به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، آذری جهرمی که برای شرکت در اجلاس ITU در کره جنوبی به سر می برد در حاشیه این اجلاس با آقای Siyabonga cwele وزیر ارتباطات آفریقای جنوبی ملاقات و در خصوص توسعه همکاری های دو جانبه بین دو کشور گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین توافق کردند با افزایش سطح همکاری ها و تبادلات تجاری دو کشور در حوزه ICT در این دوره همکاری ها را به دوبرابر سطح فعلی افزایش دهند. همکاری ایران و آفریقای جنوبی در زمینه فناوری اطلاعات بخش های مختلفی را شامل می شود.

گسترش سرمایه گذاری در حوزه ارتباطی ، پژوهش های مشترک در حوزه ماهواره های LEO ، تجارت الکترونیک ، دولت الکترونیک ، امنیت سایبری و پست لجستیک از محورهای مورد توافق وزرای ارتباطات دو کشور ایران و آفریقای جنوبی برای افزایش سطح همکاری ها بود.

در ادامه این دیدار ، آقای Siyabonga cwele وزیر ارتباطات افریقای جنوبی نیز ضمن باز شمردن دستاوردهای کشورمان در حوزه پژوهش خواستار گسترش فعالیت های مشترک دو کشور در این حوزه شد.

ارسال نظر