ساعت هوشمند اپل جان مردم را نجات می دهد

"شخصی در ساعت خود به موردی برخورد کرده و بعداز مراجعه به پزشک مشخص شده که وضعیت تهدیدکننده ای برای سلامتی اش وجود داشته که اگر ما مداخله نمی کردیم احتمالا فرد جان خود را از دست می داد."

ساعت هوشمند اپل جان مردم را نجات می دهد

به گزارش کلیک، درآمد شرکت اپل از محل فروش ساعت های هوشمند به اندازه ای کم است که درمیزان فروش شرکت لحاظ نمی شود؛ هرچند تخمین زده می شود حدود 7 میلیون ساعت هوشمند برای مشتریان ارسال شده است.
اما مردی وجود دارد که هر روز با هیجان این وسیله از خواب برمی خیزد و آن هم کسی نیست جز مدیر ارشد اپل، آقای جف ویلیامز.او که مدت ها از مدیران اپل بوده، ماه گذشته به سمت مدیرارشد ارتقا شغلی پیدا کرد. او مسئول پروژه ساعت اپل و نیز پروژه های دیگر تکنولوژی از جمله حوزه سلامت مانند کیت تحقیق(ResearchKit) است .
آقای ویلیامز طی مصاحبه ای اعلام کرد که هر روز ایمیل های زیادی از مردم دریافت می کند که در آنها تشکر فراوان از شرکت وجود دارد و افراد از میزان تاثیر این ابزارها در روش زندگی و سلامتی شان مثلا کاهش وزن گفته اند.
او ادامه می دهد اپل ایمیل های بسیار زیادی دریافت کرده که در آنها مردم صحبت از نجات جانشان توسط ساعت اپل کرده اند؛ چرا که تنها چیزی که در این ساعت ها در زمینه پزشکی وجود دارد، سنسور اندازه گیری ضربان قلب است.
در حالی که اندازه گیری ضربان قلب توسط پالس های مچ دست افراد به راحتی میسر است اما ویلیامز اعتقاد دارد، این موضوع که اطلاعات همیشه سریع در دسترس بوده و به طور نامحسوس دائما در حال رصد است، موضوعی است که اهمیت زیادی دارد.
ما ایمیل های بسیار زیادی از مردم یا متخصصین قلب دریافت کردیم که برای ما نوشته بودند:

"شخصی در ساعت خود به موردی برخورد کرده و بعداز مراجعه به پزشک مشخص شده که وضعیت تهدیدکننده ای برای سلامتی اش وجود داشته که اگر ما مداخله نمی کردیم احتمالا فرد جان خود را از دست می داد."

ویلیامز می گوید:

"خریداران ساعت می توانند از گوشی آیفون خود برای پیگیری میزان ضربان قلب در طی روز استفاده کنند."

بعضی اوقات آنها متوجه چیز غیرعادی مانند افت شدید فشارخون می شوند. این حقیقت که موارد پایش می شوند باعث می شود فرد به جای تنها یکبار نگاه کردن به ساعت، نمای پیوسته ای از روند فشارخون در طول روز داشته باشد.آقای ویلیامز معتقد است چنین پیغام هایی به او و تیمش انرژی مضاعفی می دهد و آنها را برای ادامه راه مصمم تر می کند. او اضافه می کند:

"ما فکر می کنیم که تازه در ابتدای کار هستیم و در مورد آینده هیجان زیادی داریم. ساعت های اپل به ابزارهای تک کاربردی مچی که فقط فشار را اندازه می گیرند پایان می دهد؛ درست مثل شرایطی که آیفون به دوران گوشی های تک کاربردی پایان داد".

البته این ساعت به تنهایی نمی تواند از طریق ثبت و پیگیری داده ها به تشخیص بیماری کمک کند. ما شخصی را می شناسیم که به پزشک خود گفته که از دستگاه Fitbit برای پیگیری روند خواب خود استفاده کرده و دکتر از بیمار خواسته که نگاهی به داده ها بیندازد و متوجه شده که او به آپنه خواب دچار است.

منبع: businessinsider

ارسال نظر