نوکیا از تولید دوربین واقعیت مجازی OZO دست کشید

رسانه کلیک - نوکیا به تازگی اعلام کرده که تولید دوربین واقعیت مجازی OZO را متوقف کرده است. این وسیله در نوع خود، بهترین دوربین ۳۶۰ درجه محسوب می‌شود و ۲۳۵۰۰ دلار قیمت دارد.

نوکیا از تولید دوربین واقعیت مجازی OZO دست کشید

OZO دارای ۸ دوربین و میکروفون است که تصاویر مورد نظر را به صورت واقعیت مجازی و از طریق هدست هایی مانند HTC Vive و Oculus Rift انتقال می‌دهد. نوکیا در سال ۲۰۱۵ تولید دوربین‌های OZO را آغاز کرد، اما این پروژه آن طور که انتظار می‌رفت پیش نرفت و روند کند آن باعث شد نوکیا از ادامه تولید این دوربین‌ها منصرف شود.

به گفته مقامات این شرکت، سازمان فناوری نوکیا قصد دارد حدود ۳۱۰ شاخه شغلی را که در بخش تحقیق و توسعه و در کشورهای فنلاند، آمریکا و انگلیس فعال بودند، حذف کند. کارمندان این سازمان‌ها ۱۰۹۰ نفر هستند. جالب است بدانید این شرکت خود را در برابر این ۱۰۹۰ کارمند، مسئول می‌داند و اعلام کرده هر چه در توان دارد به کار می‌گیرد تا از این کارمندان حمایت کند.

شایان ذکر است؛ سازمان فناوری نوکیا اعلام کرده بیشتر تمرکزش بر روی تولید گجت های سلامت است و اگر سرمایه‌گذاری بیشتری در این حوزه صورت گیرد، این شرکت می‌تواند به جایگاه قابل قبولی در صنعت تولید گجت های سلامت‌محور برسد.

ارسال نظر