پردازنده هواوی Mate 10 همانند مغز موجودات زنده ساختار نورونی دارد!

رسانه کلیک - بخش NPU گوشی هواوی Mate 10 برای اولین بار قرار است قدرت تفکر نظیر آنچه در موجودات زنده مشاهده می‌شود، به قلب تپنده این دستگاه ببخشد.

پردازنده هواوی Mate 10 همانند مغز موجودات زنده ساختار نورونی دارد!

برای استفاده از گوشی های هوشمند دارای هوش مصنوعی دیگر نیازی نیست به آینده دور چشم بدوزیم! با معرفی چیپ Kirin 970 توسط شرکت Huawei که از سه بخش CPU با ۸ هسته، GPU با ۱۲ هسته و یک بخش جدا با نام NPU برای پردازش های مرتبط با هوش مصنوعی بهره می برد، تجربه متفاوتی در آینده نزدیک در اختیار کاربران قرار می گیرد. با توجه به این پیشرفت ها، گوشی های نسل آینده می توانند نیازهای کاربران را بفهمند، پیش‌بینی کنند و بر مبنای آن اطلاعات و خدمات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهند.

بخش NPU (واحد پردازش نورونی) در Kirin 970 بر روی فعالیت های مرتبط با هوش مصنوعی متمرکز شده و با امکان ارتباط همزمان با حافظه ابری و پردازش هوش مصنوعی در گوشی امکان محاسبات پر سرعتی را در این حوزه در اختیار کاربران قرار می دهد. هواوی با بهره گیری همزمان از دو بحث هوش مصنوعی فضای ابری (Cloud AI) و هوش مصنوعی در خود دستگاه (On-Device AI) و تلفیق این دو با هم خدماتی سریع و کاملاً شخصی سازی شده در گوشی Mate 10 در اختیار کاربران قرار می دهد.

مزایای هوش مصنوعی در خود دستگاه (On-Device AI) با بخش NPU به کار گرفته شده در Kirin 970 بسیار زیاد است و در آینده نزدیک مسیر فناوری های به کار گرفته شده در گوشی های هوشمند را عوض خواهد کرد. گوشی Mate 10 که به زودی به بازار عرضه می شود به دلیل اینکه نیازی به ارسال اطلاعات به فضای ابری، سپس پردازش و دریافت نتیجه از فضای ابری ندارد، سرعت بسیار بیشتری در فرآیندهای تعاملی با کاربران خواهد داشت.

همچنین بخش NPU گوشی هواوی Mate 10 آن را به دستگاهی بسیار امن بدل کرده است، چرا که کلیه موارد پردازشی مرتبط با هوش مصنوعی را در داخل خود گوشی انجام می دهد و نیازی به آپلود و ارسال اطلاعات کاربران به سرورها وجود نخواهد داشت. همچنین مصرف انرژی در NPU در مقایسه با فرآیندهای هوش مصنوعی در فضای ابری بسیار بهینه تر و قابل اطمینان تر در آخرین گوشی Mate هواوی خواهد بود.

از همه موارد ذکر شده مهم تر این است که NPU به Kirin 970 امکان می دهد ۲۵ برابر از پردازنده های عادی سریع تر عمل کند و تا ۵۰ برابر بهره وری بیشتری داشته باشد. در یک آزمون مقایسه ای، NPU به Kirin 970 این امکان را داد که در هر دقیقه ۲۰۰۰ تصویر را پردازش کند که بسیار بیشتر از پردازنده های دیگر در این آزمون بود.

ارسال نظر