هدست واقعیت مجازی ۸K توسط یک استارت‌آپ چینی معرفی شد

رسانه کلیک - استارت‌آپ Pimax در چین موفق به طراحی و معرفی هدست واقعیت مجازی ۸K شد که عمق میدان آن ۲۰۰ درجه است و از نمایشگر CLPL بهره می‌برد.

هدست واقعیت مجازی ۸K توسط یک استارت‌آپ چینی معرفی شد

فناوری جذاب و پرطرفدار واقعیت مجازی در جهان روزبه‌روز در حال پیشرفت است. از توسعه کیفیت گرفته تا استفاده از این فناوری در بخش‌های مختلف زندگی تنها بخشی از اخبار این روزهای فناوری واقعیت مجازی به شمار می‌رود.

به‌ تازگی نیز استارت‌آپی در چین نوعی هدست واقعیت مجازی طراحی کرده که دارای رزولوشن تصویر ۸K و ابعاد ۲۱۶۰ در ۷۶۸۰ پیکسل است و عمق میدان آن به ۲۰۰ درجه می‌رسد. این هدست می‌تواند بهترین کیفیت را در فناوری واقعیت مجازی به نمایش بگذارد و مشکلی که در بسیاری از هدست های واقعیت مجازی باعث کاهش وضوح تصویر و بیرون زدن پیکسل‌ها از تصویر می‌شد، توسط این استارت آپ چینی و با این کیفیت فوق‌العاده رفع شده است.

با وجود این کیفیت، تجربه استفاده از هدست های واقعیت مجازی با حضور در تصاویر یا ویدئوها چندان تفاوتی نخواهد داشت. این هدست Pimax 8K نام دارد و از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به قابلیت ردیابی مسیر حرکت سر کاربر اشاره کرد. گفته می‌شود پای مکس ۸K از دو نمایشگر ۴K بهره‌مند ‌است. ضمن آنکه در این محصول از نوع خاصی از LCD موسوم به CLPL استفاده‌ شده که به گفته مهندسان این استارت آپ، بهترین نوع از نمایشگر برای استفاده در هدست های واقعیت مجازی محسوب می‌شود.

این هدست واقعیت مجازی ۸K قرار است اواسط سال آینده میلادی با قیمت ۶۴۹ دلار روانه بازار شود. همچنین به همراه این محصول لوازم جانبی همچون کنترلرهایی با قیمت ۳۰۰ دلار نیز عرضه خواهد شد. هرچند هنوز درباره تأمین مالی و سرمایه‌گذار این استارت‌آپ صحبتی به میان نیامده است، اما احتمالا به‌ زودی یکی از شرکت‌های تولیدکننده فناوری‌های واقعیت مجازی این استارت‌آپ چینی را خریداری خواهد کرد.

ارسال نظر