اولین تصاویر ۳۶۰ درجه از کره شمالی

رسانه کلیک - عکاسی سنگاپوری موفق شد برای اولین بار با پرواز در فراز آسمان کره شمالی، تصاویر ۳۶۰ درجه شهر پیونگ یانگ را به ثبت برساند.

اولین تصاویر ۳۶۰ درجه از کره شمالی

آرام پان ، عکاس سنگاپوری موفق شد از پیونگ‌یانگ پایتخت کره شمالی فیلم‌برداری کند. اهمیت این موضوع به این دلیل است که برای اولین بار، جمهوری خلق کره مجوز تصویربرداری در این کشور را صادر کرده است. معمولاً هیچ عکاسی در هیچ حیطه‌ای اجازه گرفتن تصاویر مورد نظر خود را در این کشور ندارد!

این کشور از لحاظ سخت‌گیری‌های بیش از حد، سانسورهای پی در پی و محجور بودن در جهان معروف است و هرگونه فعالیت‌های تصویربرداری از این کشور با مشت آهنین مواجه می‌شود.

پان در ارتباط با نحوه دریافت مجوز فیلم‌برداری از این کشور اظهار داشت: «اینکه به بنده اجازه این کار را داده‌اند احتمالا به این دلیل است که من مردم این کشور را مانند سایر مردم جهان، ترسناک نمی‌بینم و فکر می‌کنم آن‌ها نیز این حس من را درک کرده‌اند. به مرور زمان یاد گرفتم که هر چقدر دوستانه‌تر باشم، آن‌ها بیشتر با من گرم می‌گیرند».

ارزش تصاویر ۳۶۰ درجه شهر پیونگ یانگ به این دلیل است که پیش از این در کره شمالی تهیه هرگونه فیلمی غیر ممکن بود. در این تصاویر، اتومبیل به ندرت دیده می‌شود و تجمع گروهی مردم و تصاویر تبلیغاتی نیز به چشم نمی‌خورد.

لازم به ذکر است؛ این کشور در دهه ۱۹۵۰ در جنگ کره تقریباً نابود شد و دیدن این تصاویر نشان می‌دهد که این کشور پس از گذشت نیم قرن از آن حوادث، بسیار زیبا است.

ارسال نظر