ایموجی های متحرک اپل دردسر آفرید!

رسانه کلیک - قابلیت انیموجی یا ایموجی های متحرک برای اپل دردسرساز شده و یک شرکت ژاپنی به دلیل استفاده بی‌اجازه از این قابلیت از اپل شکایت کرده است.

ایموجی های متحرک اپل دردسر آفرید!

چند ماه پیش اپل پس از رونمایی از آیفون X در جریان کنفرانس خود از ویژگی جالبی با نام انیموجی پرده برداشت که تصاویر متحرک و ایموجی هایی با حرکت چهره کاربر تولید می‌کند، اما این تمام ماجرا نبود و رونمایی از این ویژگی هرچند کاربران را به وجد آورد، اپل را به دردسر انداخت. یک شرکت ژاپنی به نام «Emonster» که حق استفاده از عنوان «Animoji» را در سال ۲۰۱۵ برای خود ثبت کرده، علیه اپل اقامه دعوی کرده و درصدد گرفتن غرامتی سنگین از اپل است.

این شرکت ژاپنی در سال ۲۰۱۴ اپلیکیشنی را در اپ استور برای کاربران iOS با نام انیموجی«Animoji» منتشر کرده بود و کاربران با پرداخت ۹۹ دلار به کمک این اپلیکیشن می‌توانستند ایموجی های متحرک ساخت خود را با فرمت gif برای سایر کاربران ارسال کرده و به اشتراک بگذارند. این شرکت نیز دقیقا به همین نکته اشاره‌ کرده که اپل با وجود اطلاع از ثبت برندی با نام انیموجی بدون اجازه و پرداخت کپی‌رایت از نام این اپلیکیشن سوء استفاده کرده است.

هرچند ویژگی انیموجی اپل با نسخه اپلیکشن ذکر شده متفاوت است، اما مدیر عامل این شرکت ژاپنی معتقد است که اپل به قانون کپی‌رایت و حقوق اثر پایبند نبوده و با اطلاع از نام اپلیکیشن«Animoji» از این نام سو استفاده کرده است و دادگاه باید به نفع این شرکت ژاپنی رأی داده و اپل را به پرداخت جریمه متهم کند.

مدیرعامل این شرکت همچنین افزوده است که پیش از معرفی آیفون ۱۰ شرکتی تحت عنوان «The Emoji Law Group LLC» قصد خرید امتیاز اپلیکیشن انیموجی را داشته ولی با مخالفت ژاپنی‌ها روبه‌رو شده است.

حال باید منتظر ماند و دید در کشمکش حقوقی بین اپل و این شرکت ژاپنی چه کسی پیروز خواهد شد و دادگاه به نفع چه کسی رأی خواهد داد.

ارسال نظر