هواوی سال آینده گوشی تاشو تولید می‌کند

رسانه کلیک - پس از اعلام سامسونگ مبنی بر تولید بی سابقه گوشی های تاشو در سال آینده، اکنون جدیدترین اخبار تکنولوژی حاکی از آن است که گوشی تاشو هواوی هم سال دیگر وارد بازار می‌شود.

هواوی سال آینده گوشی تاشو تولید می‌کند

طبق اطلاعات و شایعات منتشر شده در رسانه‌های گوناگون به نظر می‌رسد که سال آینده گوشی‌های تاشو به میزان قابل توجهی تولید شوند و طرفداران زیادی را از آن خود کنند. سامسونگ نخستین شرکتی بود که تصمیم خود برای ساخت گوشی های تاشو و عرضه آن در سال میلادی آینده را اعلام کرد.

شرکت چینی ZTE نیز هفته گذشته با معرفی گوشی تاشوی خود به نام Axon M سر و صدای زیادی به پا کرد. این گوشی تاشو دارای دو صفحه‌نمایش است و وقتی گوشی باز می‌شود، به یکدیگر متصل می‌شوند و تبدیل به یک نمایشگر بزرگ‌تر می‌شوند.

ظاهرا شرکت هواوی که در سال‌های گذشته محبوبیت زیادی به دست آورده است، نمی‌خواهد در این زمینه از رقبای خود عقب بماند. ریچارد یو مدیر عامل این شرکت، در مراسم رونمایی از جدیدترین پرچم‌داران هواوی یعنی Mate 10 و Mate 10 Pro اعلام کرد که این شرکت نیز در حال کار کردن بر روی گوشی تاشو هواوی است.

وی معتقد است که ساخت گوشی تاشو هواوی مستلزم دست‌یابی شرکت به فناوری ساخت نمایشگری با انعطاف‌پذیری بالا و طراحی مکانیکی منحصر‌به‌فرد است.

طبق گفته آقای یو، گوشی تاشو این شرکت دارای دو صفحه‌نمایش است که فاصله کمی بین آن‌ها وجود دارد و کارشناسان شرکت معتقدند که طراحی گوشی باید به گونه‌ای تغییر کند که این فاصله حذف شود.

در سال‌های اخیر تغییر خاص و قابل‌توجهی در زمینه طراحی گوشی‌ها صورت نگرفته است، اما امسال چند گوشی با صفحه‌نمایش‌های لبه‌به‌لبه بدون قاب عرضه شد که ابتکار بزرگی در زمینه طراحی گوشی‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر این، استفاده از شیشه و فلز در ساخت بدنه گوشی می‌تواند زمینه‌ساز ظهور نوآوری‌های دیگر در زمینه طراحی گوشی باشد، اما بی تردید ساخت گوشی‌های تاشو تحول عظیمی در حوزه طراحی گوشی ایجاد می‌کند و هواوی با توانایی‌های خود می‌تواند به این هدف دست یابد و این نسل جدید از گوشی‌های هوشمند را در مقیاس گسترده‌‌ای تولید کند.

هواوی چندین سال است که به واسطه تولید تجهیزات شبکه، شهرت زیادی در اروپا و آسیا به دست آورده و در سال‌های اخیر توانسته است با تولید گوشی‌های با‌کیفیت و مقرون‌به‌صرفه، محبوبیت خود را دو‌چندان کند.

هواوی در‌ حال‌حاضر پس از سامسونگ و اپل، سومین شرکت بزرگ تولید‌کننده گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود و برخی پیش‌بینی کرده‌اند که این شرکت سال میلادی جاری یا حداکثر سال آینده از اپل پیشی گرفته و عنوان دومین شرکت بزرگ تولید کننده گوشی در جهان را به خود اختصاص خواهد داد. کارشناسان این شرکت معتقدند که برای دست‌یابی به این هدف بزرگ باید به دنبال استفاده از فناوری‌های مبتکرانه باشند.

ارسال نظر