استفاده از گوشی هنگام عبور از خیابان برای عابران پیاده شهر هونولولو جریمه نقدی به همراه دارد!

رسانه کلیک - قانون جریمه عابران پیاده که حین عبور از خیابان از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، در شهر هونولولو آمریکا تصویب شد.

استفاده از گوشی هنگام عبور از خیابان برای عابران پیاده شهر هونولولو جریمه نقدی به همراه دارد!

شهر هونولولو مرکز هاوایی، اخیراً قانونی تصویب کرده که به موجب آن، عابرانی که حین عبور از خیابان از تلفن همراه خود استفاده کنند، تا ۳۵ دلار جریمه می‌شوند. مقامات این شهر معتقدند، هونولولو اولین شهری است که قانون جریمه عابران پیاده را اجرا می‌کند.

به گفته مقامات هونولولو، میزان تصادفات منجر به فوت عابران پیاده در این شهر در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۰ درصد افزایش داشته و به ۶۰۰۰ نفر رسیده است. البته معلوم نیست که چه میزان از این تصادفات مربوط به افرادی بوده که از تلفن همراه خود استفاده کرده‌اند.

استفاده از تلفن همراه به دلیل حواس‌پرتی که در بینایی و ذهن افراد ایجاد می‌کند، باعث می‌شود تا تمرکز افراد نسبت به موقعیت خود از بین برود. تاکنون شهرهای بی‌شماری در آمریکا قانون جریمه عابران پیاده را وضع کرده‌اند؛ سال گذشته شهر دیگری در آمریکا که ۳۵۰۰۰ سکنه دارد، پس از گزارش ۵ تصادف مرگبار عابران پیاده، این قانون را اجرایی کرد.

حال شهروندان هونولولو حین عبور از خیابان، تنها می‌توانند پاسخگوی تماس‌های ورودی باشند و مجاز به استفاده از رسانه‌های اجتماعی و ارسال متن نیستند. این خبر با استقبال رسانه‌ای مواجه نشد و مقامات این شهر معتقدند اجرای این قانون سخت، اما مؤثر است.

جالب است بدانید آن دسته از عابرانی که به جریمه ۱۵ تا ۳۵ دلاری نیز توجهی نکنند، در مراحل بعدی با جریمه‌های سنگین‌تری مواجه می‌شوند.

ارسال نظر